2. - Българи в чужбина
  3. Десподов с 27 минути при успех на Щурм (Грац) в контрола

Десподов с 27 минути при успех на Щурм (Грац) в контрола

Следващата проверка на тима е след седмица, когато се изправя срещу германския Оснабрюк

Футболист номер едно на България за 2018 година Кирил Десподов игра 27 минути в първата контрола на Щурм (Грац) от подготовката на тима за втория полусезон. Отборът се справи с БВ Линц с 2:1.

Старши треньорът на тима Нестор Ел Маестро вкара на терена Десподов в началото на втората част и го замени 27 минути по-късно - в 71-ата минута. Въпреки че българският атакуващ играч не записа много игрови минути, той изигра ключова роля за победното попадение.

Мачът започна с ранен гол на БВ Линц. Негов автор бе Фабиан Шуберт, който изведе своя тим напред в резултата в 15-ата минута. Равенството бе възстановено 10 минути по-късно. Анастасиос Авлонитис успя да отбележи и така резултатът стана 1:1.

С влизането си в игра Кирил Десподов раздвижи атаката на Щурм Грац. В 60-ата минута той принуди противников бранител да го фаулира на границата на наказателното поле. Съдията отсъди пряк свободен удар, който бе реализиран от Якоб Янчер за 2:1.

В 71-вата минута Кирил Десподов бе заменен. Нямаше никакви признаци за получена контузия и принудителна смяна. Резултатът до последния съдийски сигнал се запази и Щурм Грац се поздрави с крайния успех. Следващата контрола на тима е след седмица, когато се изправя срещу германския Оснабрюк.
ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0