2. - Българи в чужбина
  3. Благо с цял мач и жълт картон при загуба на Терек

Благо с цял мач и жълт картон при загуба на Терек

Локомотив (Москва) надигра с 2:1 тима от Грозни

Отборът на Локомотив (Москва) постигна важна победа в борбата си за класиране в евротурнирите догодина, след като се наложи с 2:1 над тима на Терек (Грозни). Срещата се игра на стадион „Локомотив” в Москва и бе от програмата на 22-ия кръг на руската Премиер Лига. Българският национал Благой Георгиев пък игра цял мач за гостите, но се запомни само с един жълт картон.

Иначе срещата започна страхотно за „железничарите”, които излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато бе отсъдена дузпа в тяхна полза, която бе реализирана с лекота от Алиев – 1:0.

Натискът на домакините продължи и след това попадение, но при една контраакция в 20-ата минута гостите от Терек изравниха. Тогава топката попадна във вратаря на Локо Гилерме, който обаче я изчисти нескопосано в краката на Маурисио, който не сбърка за 1:1. Радостта на гостите обаче трая едва 8 минути, тъй като в 28-ата Алиев центрира в наказателното поле на Терек, където Майкон се извиси над всички и с глава оформи крайното 2:1.

След тази победа Локомотив (Москва) се изкачи на 7-о място във временното класиране с актив от 30 точки. Гостите от Терек пък са 8-и с 28 пункта.