Юнайтед се озори със слабака Нюпорт, но продължава напред за ФА Къп (ВИДЕО)

"Червените дяволи" победиха с 4:2 противника си

Манчестър Юнайтед се класира за петия кръг на ФА Къп, след като преодоля с 4:2 Нюпорт.

"Червените дяволи" поведоха в резултата в седмата минута на двубоя. Бруно Фернандеш получи пас на границата на наказателното поле от Антони и мигновенно отправи изстрел, който прати в долния ляв ъгъл за 0:1.

Шест минути по-късно гостите от Манчестър удвоиха аванса. Диого Далот прати топката на крака на Коби Мейну, който не остави никакъв шанс за Ник Таунзенд и вкара дебютния си гол с екипа на 20-кратния шампион на Англия.

В 18-ата минута изстрел на Алехандро Гарначо се отби в напречната греда.

Нюпорт успя да върне един гол в 36-ата минута, когато рикоширала топка стигна до Брин Морис, който с помощта на страничния стълб я прати във вратата на Алтай Байъндър.

В началото на втората част домакините шокираха "червените дяволи", след като Уил Еванс в 47-ата минута с удар от движение изравни резултата.

В 54-ата минута вратарят на Нюпорт демонстрира отличен рефлекс и отрази удар на Бруно Фернандеш.

Седем минути след това Лисандро Мартинес пропусна отново да даде аванс на Манчестър Юнайтед.

В 68-ата минута Антони отблизо прати топката в опразнената врата, за да изведе отново "червените дяволи" напред в резултата - 2:3.

В четвъртата минута на добавеното време Расмус Хойлунд оформи крайното 2:4.