2. - Англия
  3. В Сеул: Байерн пречупи Тотнъм, много младоци играха за "баварците" (ВИДЕО)

В Сеул: Байерн пречупи Тотнъм, много младоци играха за "баварците" (ВИДЕО)

Германският гранд стигна до успех с 2:1

Байерн Мюнхен спечели с 2:1 контролата срещу Тотнъм, която се игра в Сеул. В двубоя направиха впечатление младите таланти, на които треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани даде възможност за изява.

Байерн Мюнхен започна по-силно мача и във 2-ата минута Матис Тел причини много големи проблеми за защитата на Тотнъм. Той проби по левия фланг, след което подаде към Томас Мюлер, който намери по много добър начин Серж Гнабри, а той стреля, но на сантиметри над гредата.

Байерн Мюнхен поведе в резултата в 4-ата минута. Серж Гнабри отне топката и подаде на Габриел Видович, който при втория си опит вкара топката във вратата на Гулиелмо Викраио.

Матис Тел изигра много силно първо полувреме. В 37-ата минута той навлезе в наказателното поле и стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Викарио.

Минута по-късно Йосуа Кимих комбинира със Серж Гнабри, който финтира Спенс, а след това стреля покрай Кулушевски, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Тотнъм.

Пет минути по-късно Матис Тел получи нова много добра възможност, но пропусна да реализира.

В 44-ата минута Габриел Видович намери Рафаел Герерой, а той стреля, но право в ръцете на Викарио.

Второто полувреме започна по-оптимистично за Тотнъм, който можеше да изравни резултата в 48-ата минута, когато Сон комбинира с Деян Кулушевски, а той стреля, но на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Байерн.

Баварците пропуснаха страхотна възможност да направят резултата 2:0 в 53-ата минута. Видович изведе Адин Личина сам срещу вратаря на Тотнъм, но Викарио спаси по чудесен начин.

Три минути по-късно все пак Байерн Мюнхен удвои своята преднина. Леон Горецка получи много добър пас в наказателното поле на Тотнъм и стреля, Викарио спаси, но топката се върна в играча на баварците и при добавката той не пропусна да се разпише за 2:0.

Тотнъм имаше отлична възможност много бързо да отговори. В 60-ата минута Пап Матар Сар получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Байерн и бе сам срещу Свен Улрайх, но опитният вратар на германския гранд успя да се намеси решаващо и да спаси.

Тотнъм намали своя пасив в 66-ата минута, когато Педро Поро с диагонален удар от около 23 метра вкара много красив гол във вратата на Улрайх.

„Шпорите“ пропуснаха страхотна възможност да изравнят резултата в 69-ата минута. Пред Лукас Бергвал се откри страхотен шанс, но той в крайна сметка не успя да накара Улрайх да се намесва, а топката излезе в аут.

В края на мача младите футболисти на Байерн Мюнхен отново бяха по-настоятелни и бяха много близо до това да вкарат трети гол, но само много добрите изяви на вратаря Брендън Остин не им позволиха резултата да бъде променен.

Нестор Иракунда в рамките на по-малко от 120 секунди имаше три възможности, но и в трите ситуации беше отказан от Остин. В първия шанс удар от малък ъгъл на Иракунда бе спасен от Остин. Само няколко секунди по-късно удар на Иракунда попадна в ръцете на вратаря на Тотнъм. При третото положение Остин отново не се поколеба и спаси удара на Нестор.

В петата минута на добавеното време на мача Брендън Остин отново се намеси, спасявайки много опасен удар на Адин Личина.

Двата отбора ще изиграят още една контрола помежду си, като този път тя ще се проведе в Лондон.

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)