2. - Англия
  3. Уест Хем препъна Вила като гост в края – 1:1, Стенли с цял мач

Уест Хем препъна Вила като гост в края – 1:1, Стенли с цял мач

Отборите на Астън Вила и Уест Хем не успяха да се победят в мача помежду си, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Вила Парк” и бе от програмата на 33-ия кръг на Премиършип. За домакините цял мач игра българският национал Стилиян Петров, но дори и неговите усилия не успяха да помогнат на бирмингамци да достигнат до трите точки.

Двубоят започна със силен домакински натиск, като играчите на О’Нийл се опитваха да развиват атаките си по двата фланга, откъдето с центрирания се опитваха да намерят снажните си нападатели – Хески и Карю. В 11-ата минута Милнър центрира ниско отдясно, топката стигна до Хески, който се намираше на вратарското наказателно поле и англичанинът не сбърка, извеждайки бирмингамци напред в резултата – 1:0. Домакините се опитаха да отбележат нови попадения, но Карю, Хески и Милнър направиха пропуски. Така дойде 85-ата минута, когато гостите получиха правото да бият ъглов удар. Изпълнението бе повече от интересно, след като топката бе върната към Дайер, чийто изстрел бе отклонен в мрежата на Фридел от Диего Тристан – 1:1. При този резултат дойде и краят на двубоя за нещастие на феновете на Астън Вила.

След това равенство Астън Вила окончателно се прости с амбициите си да се класира на четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига, като бирмингамци се намират на 5-а позиция с актив от 54 точки, на цели седем от четвъртия Арсенал, но „топчиите имат и мач по-малко. От своя страна тимът на Уест Хем остана на 7-о място, като вече има спечелени 45 точки.

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)