2. - Англия
  3. Страхотен Камара съсипа Астън Вила в Лондон, Петров с цял мач за бирмингамци

Страхотен Камара съсипа Астън Вила в Лондон, Петров с цял мач за бирмингамци

След успеха Фулъм вече е на 7-ото място в класирането с 50 точки, което дава право за участие в турнира Лига Европа през следващия сезон. Вила са 5-и с 58.

Фулъм записа успех над Астън Вила с 3:1 на „Крейвън Котидж” в среща от 36-ия кръг на английската Висша лига.

Цял мач за гостите от Бирмингам изигра българският национал Стилиян Петров.

Срещата в Лондон започна отлично за домакините. Милнър извърши нарушение срещу Диоманси Камара в наказателното поле след 5 минути игра и Дани Мърфи бе точен за 1:0. Гостите обаче отвърнаха моментално на удара. В 14-ата минута Бари и Милнър направиха добра комбинация, крилото центрира прострелно, топката бе отклонена от Карю и младата надежда на английския футбол Ашли Йънг отблизо изравни. Последва нов отличен шанс за Вила, но гредата на Шварцер бе негов верен другар. До края на първата част имаше добри възможности за гол и пред двете врати, но до нови попадения не се стигна.

Лондончани започнаха вихрено втората част. Камара, който направи дузпа през първите 45 минути, този път се оказа в прегръдките на своите съотборници – 2:1 за Фулъм след вихрена атака и плътен удар по тревата. В 60-ата минута Мърфи центрира от ъглов удар, Хангеланд свали топката отлично с глава и Камара технично с пета от малкото наказателно поле реализира трети гол за възпитаниците на Рой Ходжсън.

Мениджърът на Вила Мартин О’Нийл направи няколко промени в състава си. Последваха хубави удари на Милнър и Йънг, но мрежата на Шварцер остана суха. Резултатът 3:1 се запази до края и „котиджърс” се поздравиха с трите точки.

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)