2. - Англия
  3. Стоук наказа Ман Сити в 92-ата минута на мразовития "Британия стейдиъм" (видео)

Стоук наказа Ман Сити в 92-ата минута на мразовития "Британия стейдиъм" (видео)

Улвърхямптън надигра с 3:2 Съндърланд в трилър и остана в борбата за оцеляване

Ман Сити изпусна драматично трите точки в Стоук он Трент, където секунди не достигнаха на „гражданите“ да вземат така важната победа. Бойкият местен отбор изравни драматично в 92-ата минута на мача и не даде на Манчини и компания да си тръгнат с победа.

На мразовития „Британия стейдиъм“ (минус 1 градуса) "грънчарите" търсеха знаменателната си четвърта поредна победа във Висшата лига, подобрявайки 30-годишен клубен рекорд, а Манчини направи три промени в състава си за мача.

Първата опасна възможност дойде за домакините, след като Фулър стреля встрани от вратата. В 15-ата и 16-ата минути отново Стоук имаше страхотни положения. Първо Джо Харт на два пъти спаси удар на Етърингтън, а 60 секунди след това Фулър премина като на парад през Туре и Компани след двойно подаване, но стреля адски неточно. След това мачът стана равностоен без някакво супер чисто положение за гол и така завърши първата част.

През втората се очакваше Ман Сити все пак да вкара, тъй като отборът има 5 гола повече навън, отколкото вкъщи. Мачът обаче продължи да бъде равностоен, а „гражданите“ не създаваха чисто положение за гол. В 57-ата минута Стоук отново имаше добра възможност за гол след корнер и удар с глава на Етърингтън.

Първата истинска възможност за гол дойде в 71-ата минута, когато Балотели направи страхотен пропуск. Давид Силва нахлу отляво в наказателното поле и центрира към нападателя, който не успя да направи контакт с топката толкова близо до вратата.

В 78-ата минута пък Коларов изчисти от голлинията удар след корнер и удар с глава на Джоунс. В 82-ата минута обаче Ман Сити поведе въпреки по-добрата игра на домакините. Милнър подаде за двойно на Ричардс. С уникален финт обаче чернокожият футболист се освободи от опеката на защиник и с плътен удар под плонжа на Бегович направи 1:0.

До 90-ата минута Ман Сити продължи да пази топката и опасности пред вратата нямаше. В 92-ата минута обаче вездесъщият и един от най-активни на терена Етерингтън отбеляза за 1:1. Джоунс пусна дълъг пас към Тунчай, който изведе полузащитника с пета и той от няколко метра с хубав удар не прости на Харт.

В друг мач от кръга "вълците" от Уулвърхямптън надиграха в зрелище коравия Съндърланд с 3:2. В герой за победителите се превърна резервата Силван Ебанкс-Блейк, който вкара победния гол в 89-ата минута на мача. Първото полувреме завърши без голове. Домакините поведоха в 50-ата минута с гол на Кевин Фоли. Дарън Бент и Дани Уелбек обаче обърнаха мача. С голове в 81-ата минута на Хънт и в 89-ата на 24-годишния нападател, влязъл като резерва, Уулвс взеха много важни три точки, с които остават в борбата за оцеляване.

Стоук Сити – Манчестър Сити 1:1
0:1 Ричардс 81’
1:1 Етерингтън 90+2’

Стоук Сити: Бегович, Уилкинсън (Уилсън 63’), Хут, Шоукрос, Колинс, Пенънт (Тунчай 46’), Уайтхед, Делап, Етерингтън, Джоунс, Фулър (Уолтърс 75’);
Мениджър: Тони Пулис;

Манчестър Сити: Харт, Ричардс, Туре, Компани, Коларов, Де Йонг, Милнър (Джонсън 82), Бари, Силва, Балотели (Жо 90’), Тевес;
Мениджър: Роберто Манчини;

Жълти картони: Рори Делап, Уилсън (Стоук Сити); Тевес, Ричардс (Манчестър Сити);