2. - Англия
  3. Стилиян Петров с асистенция при победата на Астън Вила над Джилингам с 2:1

Стилиян Петров с асистенция при победата на Астън Вила над Джилингам с 2:1

Астън Вила победи с 2:1 на Джилингам в среща от 3-ия кръг на турнира за Купата на Англия. Два гола за тима от Бирмингам реализира Джеймс Милнър, а българинът Стилиян Петров игра през целия двубой, като записа голова асистенция. Двубоят се игра на на стадион “KRBS Прийстфийлд”.

Гостите от Бирмингам откриха резултата с гол на Джеймс Милнър в 12-ата минута след отлична асистенция на българския национал Стилиян Петров. Петров се пребори за една топка с играч на Джилингам, топката стигна до Милнър, той размени двойно подаване с българина и с прецизен изстрел откри резултата.  До края на полувремето Джилингам имаха добри възможности за изравняване, но до такова не се стигна.

В 57-ата минута Самуел Джексън направи за смях Зат Найт, навлезе в наказателното поле на Вила и с мощен изстрел направи безпомощен Брад Фридел за 1:1. Тимът на Мартин О’Нийл се хвърли в атаки и в 78-ата минута Ашли Йънг падна в наказателното поле на домакините и главният съдия Страуд отсъди доста спорна дузпа за Вила. Зад топката застана Милнър и вкара втория си гол в срещата. До края не се стигна до изравняване и Стилиян Петров ще играе в следващия кръг на „ФА Къп”.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)