2. - Англия
  3. Мартинес: Не заслужавахме да загубим

Мартинес: Не заслужавахме да загубим

"Ако някой подлага на съмнение представянето ни в мача, много бърка", отговори на критиците наставникът на Евертън

Старши треньорът на Евертън Роберто Мартинес е на мнение, че тимът му не е заслужавал да загуби домакинството си на Манчестър Сити. "Карамелите" загубиха с 2:3, след като поведоха с ранен гол на Рос Баркли.

Серхио Агуеро и на два пъти Един Джеко обаче обърнаха резултата в полза на "гражданите". Румелу Лукаку върна едно попадение за тима от Ливърпул, но Сити успя да вземе трите точки. И така вече оглавява класирането във Висшата лига, като изпреварва Ливърпул само по голова разлика. И двата отбора имат да изиграят по два мача до края на сезона.

Появиха се спекулации, че Евертън се е "пуснал" на Сити, за да не може градският съперник от Ливърпул да не стане шампион, но Роберто Мартинес веднага опроверга тези слухове.

"Ако някой подлага на съмнение представянето ни в мача, много бърка. Искахме да спечелим мача. Играчите проявиха характер. И това бе видно от първата до последната минута", сподели Мартинес.

"Беше фантастично тактическо надлъгване. В последните 20 минути играхме много добре. Показахме изумителна смелост. Опитахме се да спечелим и мисля, че не заслужавахме да загубим", допълни наставникът на "карамелите".

С тази загуба Евертън загуби и теоретичните си шансове да играе в Шампионската лига през следващия сезон. "Карамелите" се намират на петата позиция с 69 точки и ще мерят сили във втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа идната кампания.