2. - Англия
  3. Ливърпул разби Стяуа с 4:1, Ангелов игра 52 минути (видео)

Ливърпул разби Стяуа с 4:1, Ангелов игра 52 минути (видео)

Англичаните стигнаха очаквано до категоричния успех, след като Джо Коул вкара от съблекалнята

Дошлият през лятото от лондонския Челси Джо Коул вкара първия гол за Ливърпул в груповата фаза на турнира Лига Европа, след като откри резултата в мача срещу Стяуа (Букурещ) при победата с 4:1.

Английският национал се разписа буквално в първата атака, която червените проведоха на „Анфийлд”, но 12 минути по-късно Кристиан Танасе възстанови равенството.

Българският национал в отбора на гостите Станислав Ангелов започна като титуляр, но бе заменен в 52-рата минута.

Десет минути след подновяването на играта за второто полувреме бе отсъдена дузпа в полза на домакините, която френският нападател Давид Н’Гог превърна в гол, а третото попадение бе дело на резервата Лукас Лейва.

Бразилецът се появи в игра в 81-ата минута и две по-късно успя да се разпише за 3:1, а в самия край на срещата Давид Н’Гог оформя крайното 4:1 с второто си попадение в срещата.

Така Ливърпул оглави класирането в група „К” на турнира, където са още Наполи и Утрехт.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Ливърпул: Рейна, Агер, Кончески, Киргиакос, Кели, Макси (’85 Пачеко), Бабел (’79 Лукас), Мейрелеш, Коул (’88 Екълстоун), Спиъринг, Н’Гог;

Стяуа: Татарусану, Джералдо, Абрудан, Латовлевичи, Иносенти (’20 Николита), Ерик Космин, Стнаку, Танасе, Ангелов (’52 Бонфим), Радут (’73 Сурду), Капетанос;