Хаверц качи Арсенал на върха след победен гол срещу Брентфорд

Лондончани надвиха противника си с 1:0 като гост

Арсенал победи Брентфорд с 1:0 с гол на Кай Хаверц в 89-ата минута и излезе първи в класирането на Висшата лига, след равенството между Манчестър Сити и Ливърпул по-рано днес.

С успеха момчетата на Микел Артета събраха актив от 30 точки на върха. Втори е Ман Сити с 29, а трети Ливърпул с 28. Брентфорд е 11-и с 16 точки.

В 4-ата минута Марк Флекен блесна с добро спасяване след удар на Габриел Мартинели с глава.

Първият добър шанс за Брентфорд бе в 14-ата минута, когато Брайн Мбемо бе на добра позиция и отправи изстрел, който обаче бе блокиран.

В 25-ата минута Олександър Зинченко пусна пас в коридор към Леандро Тросар, но той стреля над напречната греда.

В края на първата част играчите на Арсенал първо се зарадваха, а след това се разочароваха. Леандро Тросар стигна до отбита топка пред вратата и с глава я прати в мрежата на Флекен, но след това съдията Тим Робинсън показа, че попадението ще се прегледа с ВАР за засада. Впоследствие голът на белгийския национал не бе зачетен.

В началото на втората част Брайън Мбемо намери пространство за изстрел в наказателното поле, но прати топката твърде далеч от целта.

В 77-ата минута центриране в наказателното поле намери Неал Мопе, който с глава опита да прати топката в долния ляв ъгъл, но бранител на "топчиите" се намеси и успя да я изчисти.

Минута преди края на редовното време Арсенал стигна до гол. Мартин Йодегор върна към Букайо Сака, който с много добро центриране прати топката към Кай Хаверц, а германецът засече с глава за 0:1.

Груев бележи, Лийдс на мач от Висшата лига (ВИДЕО)

Тимът на българина разби Норич с 4:0

По шампионски: Сити на победа от историческа титла (ВИДЕО)

Холанд вкара 2 гола на Тотнъм и прати Вила в ШЛ

Трагичният Юнайтед е опасен за „топчиите“

Логиката казва, че Арсенал трябва да унищожи съперника, но футболът може да изненадва

Какъв обрат! Челси спечели срещу Нотингам след голяма драма (ВИДЕО)