2. - Англия
  3. Дузпа в 94-ата минута съсече Ман Сити

Дузпа в 94-ата минута съсече Ман Сити

„Гражданите” изпуснаха куп положения срещу Съндърланд и в крайна сметка загубиха на „Стейдиъм оф Лайт”

Отборът на Манчестър Сити претърпя неочаквано поражение при визитата си на Съндърланд от 3-ия кръг на английската Висша лига. „Гражданите” бяха по-добрият тим на терена през всичките 90 минути, но Тевес и компания изпуснаха куп положения пред вратата на Крейг Гордън, за да бъдат наказани в самия край на мача.

В 94-ата минута „черните котки”, които предимно се защитаваха в по-голямата част от срещата, получиха правото да изпълнят дузпа, след като Майка Ричардс събори Дарън Бент в наказателното поле.

Потърпевшият бе безпогрешен от бялата точка и донесе ценна победа за Съндърланд с 1:0, а за Сити и Роберто Манчини остава разочарованието от пропуснатите шансове и празната кошница, с която се завръщат в Манчестър.

Така след този мач Сити е на 9-о място с 4 точки в актива си, колкото има и 10-ият Съндърланд.

Съндърланд – Манчестър Сити 1:0

1:0 Бент (д) 90+4’

Съндърланд: Минолет, Фърдинанд, Търнър (Бардсли 46’), Брамбъл, Ричардсън, Елмохамади, Хендерсон, Кетърмоул, Малбранк, Кембъл (Уелбек 46’), Бент
Мениджър: Стив Брус

Манчестър Сити: Харт, Ричардс, Коло Туре, Компани, Лескът (Адебайор 75’), Де Йонг, Яя Туре, Бари, Милнър, Адам Джонсън (Силва 81’), Тевес (Жо 90’)
Мениджър: Роберто Манчини

Жълти картони: Ричарс, Коло Туре, Де Йонг (Ман Сити)
Съдия: Майк Дийн
Стадион
: „Стейдиъм оф лайт”

Агентите на звездите на Манчестър Сити се обърнаха към клуба

Отборът е пред сериозен риск да бъде изхвърлен от Висшата лига

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)