2. - Англия
  3. Десетима от Вила удържаха Блекбърн, Стилиян остана резерва

Десетима от Вила удържаха Блекбърн, Стилиян остана резерва

Бирмингамци спечелиха с 3:1, макар да останаха с човек по-малко в средата на втората част

Воденият от Жерар Улие тим на Астън Вила си осигури участие в 5-ия кръг на турнира ФА Къп, след като днес се наложи с 3:1 над гостуващия Блекбърн, макар през последния половин час да игра с човек по-малко.

Българският капитан на „винените” Стилиян Петров отново не записа игрови минути, макар да бе записан сред резервите. Минусовите температури на „Вила Парк” не попречиха на двата състава да изиграят един безкрайно интересен мач, в който победителят не бе ясен до последно, макар домакините да имаха два гола аванс през цялото второ полувреме.

Бирмингамци определено започнаха по-настоятелно срещата и още в първата минута Бари Банан стреля опасно към вратата на Пол Робинсън, но топката не срещна целта. В 10-ата минута юношата на Вила Киеран Кларк посрещна с глава центриране от корнер, но Салгадо успя да се намеси и да изчисти топката в нов ъглов удар.

Между двете изпълнения звездата на гостите Роке Санта Круз трябваше да напусне терена преждевременно заради травма, а след второто Вила вече водеше в резултата, след като отново ирландският бранител Кларк надигра защитата на Блекбърн и оказал се непокрит на далечната греда реализира с глава в 11-ата минута.

Само седем по-късно обаче, заменилият Санта Круз хърватски нападател Никола Калинич засече центриране на Мичел Салгадо и възстанови равенството.

В 35-ата минута обаче трикратният носител на ФА Къп с екипа на Арсенал Робер Пирес реализира първото си попадение с екипа на Астън Вила, реализирайки красиво попадение, след като преди това Делфунесо бе отклонил топката. Само три минути преди почивката самият Делфунесо се разписа, отново след грешка в отбраната на Блекбърн.

След почивката Вила остана с човек по-малко, след като в 62-ата минута Нейтън Бейкър получи директен червен картон в едва втория си мач с екипа на „винените” и така остави своите с човек по-малко, а след това домакините се прибраха и целяха да накъсват играта, за да опазят аванса си от два гола.

Въпреки, че в тези минути бе нужен на тима си обаче, Стилиян Петров не бе пуснат в игра, а вместо това Улие заложи на още по-дефанзивна промяна, заменяйки двама от своите голмайстори - Робер Пирес и Делфунесо, с бранителя Джеймс Колинс и полузащитника Марк Облрайтън.

Блекбърн натисна и бе близо до това да върне едно попадение, но удар на Мартин Олсон срещна гредата и така в крайна сметка гостите напуснаха победени „Вила Парк”.

Стартови състави:

Астън Вила: Фридъл, Кюелар, Уолкър, Кларк, Бейкър, Рио-Кокър, Пирес (’68 Колинс), Банан, Хески, Агбонлахор (’46 Даунинг), Делфунесо (’72 Облрайтън),

Блекбърн: Робинсън, Салгадо, Самба, Олсон, Хейнли, Педерсен, Н’Зонзи, Андрюс (’70 Грела), Санта Круз (’10 Калинич), Робертс (’85 Мварувари), Хойлет;

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)