2. - Англия
  3. Челси не остави дъх на Валенсия - 3:0 (видео)

Челси не остави дъх на Валенсия - 3:0 (видео)

"Сините" на осминафинал за Шампионската лига, след като отнесоха испанците

Отборът на Челси действа с реномето, което му приляга и надигра с 3:0 Валенсия в решителен, последен мач от група Е на Шампионската лига.

Двата отбора се срещнаха на „Стамфорд Бридж“ в двубой, в който само победата или безголово равенство класираше „сините“ от Лондон напред и те го направиха безапелационно, с което се класират първи в групата, следвани Байер Леверкузен. Валенсия пък остава на трето място и продължава участието си в Лига Европа.

Тимът на Андре Виаш-Боаш не допусна никакви колебания и с два бързи гола реши мача в своя ползва. Старият боец Дидие Дрогба в 3-ата минута и Рамирес в 22-ата дадоха много стабилен аванс на англичаните. Пак Дрогба в 76-ата минута донесе прекрасната победа за домакините и тежката загуба за гостите.

Chelsea's Didier Drogba, GoesМачът започна с перфектен сценарий за поставения под силно напрежение португалски мениджър на Челси. Още в третата минута той вече се радваше след груба грешка в отбраната на Валенсия. Стъридж центрира дълбоко на задна греда, където бе Хуан Мата. Испанският национал овладя топката и върна към Дрогба, който финтира защитник на „прилепите“ и отправи плътен удар, който Алвеш не можа да отрази.

След попадението, въпреки по-продължителното владеене на топката от играчите на Валенсия, англичаните владееха нещата със своите далеч по-остри атаки.

В 22-ата минута още една грешка в защита на Валенсия доведе преднината до 2:0. Дрогба пусна напред към Рамирес, който от външната страна заобиколи и надбяга бранителя Руис, след което чукна топката покрай вратаря.

След двата гола, Челси започна да играе далеч по-прагматично и тактически правилно. Рамирес и Дрогба имаха също няколко добри положения за гол, но в крайна сметка попадението на абсолютното спокойствие падна в 76-ата минута, когато котдивоарският лъв отново показа позабравения си голмайсторски нюх. Тогава Дрогба получи извеждащ пас и с лекота преодоля отново Диего Алвес.

Така „сините“ от Лондон спечелиха групата макар и след някои колебливи изяви, като тази от миналия кръг в Леверкузен, когато загубиха от Байер. Германците обаче тази вечер направиха 1:1 при гостуването си на аутсайдера Генк и така загубиха първата позиция в класирането.

Chelsea's Raul Meireles Left, Defends

Восен откри за белгийските домакини в 30-ата минута, а Дердюк изравни в 79-ата. До края на срещата обаче немците не успяха да вземат ценната победа, която ще им даде шанс да избегнат много сериозни съперници в осминафиналите на Шампионската лига.

Челси – Валенсия 3:0
1:0 Дидие Дрогба 3'
2:0 Рамирес 22'
3:0 Дидие Дрогба 76'

Челси: Чех, Иванович, Давид Луис, Тери, А.Коул, Рамирес (Оби Микел, 65), Ромео, Мейрелеш, Мата (Малуда, 83), Стъридж, Дрогба (Торес, 78);

Валенсия: Диего Алвеш, Бараган, Виктор Руис, Рами, Мата, Тино Коща (Парехо, 77), Алба (Адурис, 55), Албелда, Фегули (П. Ернандес, 65), Солдадо, Жонас;

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)