Велико Търново посрещна с аплодисменти най-добрия си футболист

В началото на приятелския мач между отборите на „Етър” и „Черноморец - Бургас” дикторът на стадиона представи отборът на гостите и неговият мениджър Красимир Балъков, съобщиха от прес-службата на клуба. При обявяване името на най-добрия футболист на старата ни столица, стадионът изригна в аплодисменти, които продължиха около минута.

Преди това Краси Балъков дълго време раздаваше автографи на многобройните фенове, които го бяха наобиколили. Той се снима с десетки свои съграждани, като не отказа снимка и автограф на нито един от тях.

След това Балъков проведе дълги разговори с футболни ветерани от града, както и с управата на родния си клуб „Етър”. Веднага след края на двубоя „магическият халф” призна, че за първи път излиза, макар и като треньор, срещу отбора, откъдето тръгна за големия футбол. Балъков благодари на домакините да гостоприемството, с което обградиха отбора на „Черноморец - Бургас” като не пропусна да покани ръководството на „виолетовите” на откриването на новата клубна база на „Гнездо на акули”, което се очаква да е в навечерието на новата 2010 година.

„Черноморец – Бургас” победи „Етър” с 3:0 в зрелищен мач

Отборът на Красимир Балъков върна визитата на „Етър” Велико Търново отпреди месец в Бургас. Двата тима изиграха един много приятен за окото мач пред около 1000 зрители на стадион „Ивайло” във Велико Търново.

Още в 4-та минута Мишел Платини получи удобна топка, напредна и от границите на наказателното поле с прехвърлящ удар тип „падащ” лист откри резултата в полза на гостите. Малко по-късно отново той можеше да покачи, но пропусна от удобна позиция.

В 19-та минута един от най-добрите на терена в този мач, Роберто Карбони открадна топката от защитниците на домакините и технично увеличи на 2:0 разликата в полза на гостите.

Третият гол в мача отбеляза Дуду през второто полувреме, като хладнокръвно отне топката от краката на младия търновски страж и доведе резултата до класическото 3:0.

Малко след това домакините имаха добра възможност да отбележат почетен гол, но вратарят Паскал Борел, който направи дебют на вратата на мъжкия отбор, след като два дни по-рано пази и за дубльолите, с помощта и на защитниците пред него, успяха да неутрализират опасността, създадена от футболистите на „Етър”.