Въндев с два гола за успеха на Сливен над Локо (Стара Загора) в контрола

Отборът на Сливен победи като домакин в контрола Локомотив (Стара Загора) с 2:0, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Двубоят се игра на централния терен на стадион „Хаджи Димитър” и даде надежда на феновете за сърцата игра от страна на „воеводите”. От началото на пролетния сезон Сливен за първи път игра на ниво и най-важното показа желание за игра. От състава, който Дерменджиев пусна в игра, слабо се представи новото попълнение Илия Илиев, за което бе сменен от Марин Ценов. Срещата пропуснаха поради контузия Ямуков и Коста Янев, като капитанът на „воеводите” няма да може да се възстанови за мача с Миньор (Перник) на 6 април.

Първия гол в днешната контрола с глава отбеляза Явор Въндев в 18-ата минута, след асистенция на Иван Стоянов. В 30-ата минута, пак Въндев покачи на 2:0, като изненада вратаря на гостите с далечен изстрел.

През втората част Киков за два жълти картона напусна мача, като остави 15 минути отбора на Сливен да се справя с играч по-малко. Въпреки това, домакините имаха възможност още на два пъти да покачат резултата.

В 83-ата минута Ивелин Янев бе съборен в наказателното поле, но Иван Стоянов пропусна отсъдената дузпа. При изпълнението на 11-метровия наказателен удар, той стреля високо над противниковата врата. Пак Стоянов минута по-късно остана сам срещу вратаря на гостите, но нацели горната греда, след силен удар.

За цял мач, единственото по-сериозно положение от страна на Локомотив бе в 61-та минута, при което Кънев пропусна да отбележи почетно попадение.

Треньорът на Сливен Георги Дерменджиев направи размяна по постове, предвид контузиите и слабата форма у някой от играчите. Миндев игра като полузащитник, а защитниците Коста Янев и Величков опитаха като халфове.