Светкавица потопи Видима с 0:0 в Търговище (+ВИДЕО)

Тимът от Севлиево все по-близо до изпадането в "Б" група

Отборът на Видима Раковски направи нова грешна стъпка в борбата си за оцеляване, след като не успя да бие изпадналия слабак Светкавица, завършвайки наравно 0:0. Срещата се игра на стадион "Димитър Бурков" в Търговище и бе от програмата на 26-ия кръг на родната "А" група.

Домакините започнаха мача по-добре, като Станчев и Маркес имаха изгодни положения, но при удара на бранителя топката излезе в аут, а при този на халфа стражът на гостите спаси.

Като цяло обаче продукцията, която предлагаха двата тима не бе особено висока, но все пак си пролича, че отборите си размениха по едно полувреме.

До края на първата част още пропуски за "мълниите" направиха Костадинов и Кънев, а с такъв за гостите се отличи Ангел Русе. Гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част гостите се активизираха, въпреки че полувремето започна доста мудно и първият изстрел дойде чак в 57-ата минута, но бе избит в корнер от стража на гостите.

Последваха силни минути за Ангел Русев от Видима, който на три пъти опита да застраши вратата на домакините, но така и не успя да се разпише.

В края на мача, в 86-ата минута Стойчев засече центриране на Щърков, но вратарят на Светкавица спаси, а 4 минути по-късно Кънев остана сам срещу Василев, но пропусна да донесе трите точки на "мълниите", шутирайки неточно.

Светкавица 0:0 Видима-Раковски

Стадион: „Димитър Бурков”

Главен съдия: Стефан Спасов