Сливен победи с 2:0 Берое в контрола

Илиан Илиев даде шанс за изява на играчи, които до този момент по-рядко взимаха участие

Сливен победи Берое с 2:0 в контрола, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Резултатът откри още в 7-та минута Мартин Цирков, след центриране на Ивайло Петров. Домакините бяха по-добрия отбор на терена през първата част. Контузия получи младокът Георги Петров, в началото на двубоя и принудително бе заменен от Хюсен Филипов. Резервата имаше възможност на два пъти да покачи резултата, но направи пропуск. Едно по-сериозно положение имаха гостите от Берое, като в 15-та минута Иво Гюров остана сам пред вратата на Караманов, опита да го преодолее, с глава изпрати топката, която мина над мрежата.

Крайният резултат оформи влезлият през втората част Марко Илич. В 83-та минута след двойно подаване със Стоян Стефанов, Илич не сгреши и със силен удар прониза горния ляв ъгъл на вратата на Теменлиев.

За Берое играха предимно футболисти, които по-рядко попадат в основния състав, както и юноши от клуба.

Треньорът на Сливен Димчо Ненов даде почивка на лекуващите контузии Димо Бакалов, Каранейчев, Дилян Колев и Стоян Георгиев.

Сливен - Берое 2:0
1:0 Цирков (7)
2:0 Илич (83)

Сливен: Евгени Караманов, Мартин Цирков, Християн Попов, Георги Хашев, Андрей Стоев, Милен Митев, Пламен Димитров, Валентин Веселинов, Ивайло Петров, Георги Петров, Георги Недялков;

Берое: Мартин Теменлиев, Мартин Енчев, Павел Ковачев, Тодор Тодоров, Георги Динков, Милен Танев, Цветан Филипов, Стойчо Младенов, Николай Станков, Иво Гюров, Ромарио Резенде;