2. - "А" група
  3. Сливен остава в „А” група след разгром над Пирин – 4:0

Сливен остава в „А” група след разгром над Пирин – 4:0

„Воеводите” разбиха „орлетата” на стадион „Хаджи Димитър” и запазиха елитния си статут, Пирин завърши мача с човек по-малко

Отборът на Сливен запази мястото си в „А” група и на теория, след като разгроми с 4:0 тима на Пирин при домакинството си от 29-ия кръг на родния шампионат. „Воеводите” влязоха трудно в мача, но постепенно станаха по-добрият тим на терена и веднага след подновяването на играта успяха да открият резултата. В 60-ата минута „орлетата” останаха с човек по-малко, след като Янко Сандански набързо си изкара два жълти картона, от което Сливен се възползва по най-добрия начин и вкара три безответни гола, които можеха да бъдат и повече.

Гостите от Благоевград започнаха по-добре мача и още в началните минути можеха да поведат в резултата, но първо опасен удар на Драги Коцев не намери очертанията на вратата, а малко след това силен удар по земя на Дани Младенов бе спасен без проблем от Тодор Тодоров. В 9-ата минута пък ефектен удар на Дани Младенов със задна ножица бе спасен от стража на домакините, въпреки че коженото кълбо така или иначе излизаше в аут.

Едва тогава футболистите на Сливен започнаха да гледат към вратата на Пирин. След няколко добри атаки на „воеводите” и напрежение в полето пред Макенджиев обаче, Пирин отново бе близо до гола, но Тошко Тодоров отрази по блестящ начин последователни удари на Драги Коцев и Борис Кондев.

Най-сериозното положение в мача обаче се откри пред Диян Христов в 25-ата минута. Той бе изведен сам срещу Макенджиев, но вместо да стреля технично покрай него, опита силен удар, който премина на няколко метра над вратата.

В 33-ата минута отново той имаше шанс да се разпише, след като засече с едно докосване остро подаване на Миранда, но този път стражът на гостите прояви страхотен рефлекс и спаси своя отбор, като това бе и последното по-опасно положение за първите 45 минути.

Сливен започна по-силно втората част и успя да поведе в резултата още в 47-ата минута. Петър Стоянов центрира от ляво, Ямуков се размина с топката, но тя попадна на краката на Миндев на далечната греда, а той от около метър не сгреши за 1:0. В 60-ата минута пък гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Янко Сандански си изкара втори жълт картон и бе изгонен от Антон Генов.

Така, останали с човек повече на терена, футболистите на Сливен се хвърлиха в атака и стигнаха до втори гол още в 63-ата минута. След центриране от ъглов удар, Миндев игра с глава и отклони топката на задната греда, където Киков я засече от воле и не остави шансове за Макенджиев - 2:0. Само 4 минути по-късно Сливен вкара още веднъж. Миранда вкара страхотен гол, след като с хубав параболичен удар по диагонала от около 25 метра забоде топката в горния десен ъгъл на Макенджиев за 3:0.

Сливен продължи да атакува и в следващите няколко минути можеше да се стигне до нов гол, но удари на Миндев от воле и на Миранда от фаул се оказаха неточни. Стигна се обаче до 86-ата минута, когато все пак „воеводите” вкараха четвърти гол. Миранда намери с прострелно подаване резервата Бакалов, който от 2 метра на празна врата не сгреши за крайното 4:0.

Така с тази победа кръг преди края Сливен събра 32 точки в актива си и на практика си осигури оставането в „А” група, тъй като е недостижим от изпадащия Локо (Мездра), който има 27. Пирин пък е 9-и с 40 точки в актива си.