2. - "А" група
  3. Сливен надигра Локомотив (Мездра) в опашкарското дерби - 1:0

Сливен надигра Локомотив (Мездра) в опашкарското дерби - 1:0

Стефан Киков отбеляза единственият гол в мача, а в края на двубоя пропусна дузпа

Сливен победи Локомотив (Мездра) с минималното 1:0 и се отлепи от дъното на класирането в „А” група. Двубоят на стадион „Хаджи Димитър” не бе особено привлекателен, а чистите голови положения пред една от двете врати бяха истинска рядкост. Единственото попадение в мача падна в 18-ата минута, когато Стефан Киков стреля от пряк свободен удар, а вратарят на мездренчани Христо Иванов не се намеси убедително. Гостите от Мездра пък за цял мач така и не успяха сериозно да застрашат вратата на „воеводите”. В края на двубоя Стефан Киков пропусна да се разпише от 11-метров наказателен удар

Срещата започна доста равностойно, като двата отбора бяха съсредоточили усилията си в центъра на терена. В 7-ата минута Ивайло Петров стреля от далечно разстояние, но ударът му мина над вратата на Локомотив. Десетина минути по-късно нападателят на „воеводите” Деян Христов бе повален пред дъгата на наказателното поле на мездренчани и реферът Ахмед Ахмед отсъди пряк свободен удар в полза на домакините. Стефан Киков стреля по земя от пряк свободния удар, топката мина покрай стената и се оплете в мрежата зад вратаря Христо Иванов, който не се намеси по най-добрия начин.

В 28-ата минута играчите на Сливен направи уникален пропуск. Явор Въндев получи топката около точката за изпълнение на наказателни удари и веднага стреля, но Иванов с уникален рефлекс успя да избие. Две минути преди края на полувремето Миндев изведе Въндев зад отбраната на гостите. Бившият нападател на Локомотив (Пловдив) влезе в полето и стреля от малък ъгъл, но Иванов успя да избие коварния му удар.

Второто полувреме започна с непростим пропуск на капитана на Сливен. Петров намери Миндев в малкия пеналт, нападателят овладя топката и стреля от 3-4 метра, но Иванов се намеси авторитетно и изби. В 54-ата минута Христозов засече с глава центриране в полето на домакините, но стражът на „воеводите” Караманов успя да улови. Играта постепенно се пренесе в центъра на терена, а близо 1500-те зрители на стадион „Хаджи Димитър” така и не видяха опасно положение в следващите 15-ина минути.

В 69-ата минута влезлият като резерва Александър Тонев преодоля двама бранители на мездренчани, но след това не успя да отправи точен удар към вратата на Иванов. В ответната атака младежкият национал Страхил Попов излезе очи в очи с вратаря на домакините, но ударът на играча на Локомотив бе отразен от Караманов. В 74-ата минута капитанът на „железничарите” Страти Илиев стреля опасно от пряк свободен удар, но отново стражът на „воеводите” показа класа и изби. Няколко минути по-късно бившият играч на Локомотив Илия Илиев можеше да накаже стария си отбор, но ударът му от 10-ина метра излезе в аут.

До края на мача и двата отбора така и не успяха да сътворят нищо интересно, а в последната минута на двубоя реферът Ахмед Ахмед отсъди дузпа в полза на домакините за нарушение срещу капитана Мирослав Миндев. Стефан Киков застана зад топката, но изстрелът му от бялата точка срещна напречната греда. Така Сливен записа първа победа след треньорската рокада.