Шампионите разбиха „воеводите” и вече мислят за „Герена” и титлата

Литекс разби Сливен с 4:0 у дома и постигна 20-и успех в родната "А" група

Българският шампион Литекс направи поредната си решителна крачка към защитата на титлата си, след като спечели безпроблемно домакинството си срещу последния във временното класиране тим на Сливен.

„Оранжевите” достигнаха с резултат 4:0 до 20-ия си успех от началото на първенството и ще пътуват за София, където ще срещнат преследвача Левски в мач от следващия 26-ия кръг на „А” група с комфортен аванс от осем точки пред „сините”.

Срещата започна отлично за възпитаниците на Любослав Пенев, които поведоха още в седмата минута с гол на Александър Барт, разписал се с глава след центриране на Христо Янев от свободен удар.

Двайсетина минути по-късно Янев отново изпълни отлично статично положение, отсъдено за нарушение на Стефанов срещу Дока, но хубавият му удар бе спасен с вещина от капитана на гостите Караманов.

Вратарят обаче бе безпомощен малко по-късно, тъй като спаси първия удар на Георги Миланов, но капитулира пред втория и така юношата на „оранжевите” се разписа във втори пореден път, удвоявайки преднината на своите в 33-ата минута.

Точно четири по-късно авансът на домакините стана класически, тъй като Момчил Цветанов се възползва от карамбол в наказателното поле на „воеводите” и вкара топката в опразнената врата.

Така шампионите на практика предрешиха крайния изход на срещата още до почивката, а след нея бе ясно, че ще се опитат да съхранят част от силите си за предстоящото гостуване на „Георги Аспарухов”. Наставникът на ловчанлии Любослав Пенев реагира адекватно и веднага след паузата даде почивка на Пламен Николов, позволявайки на юношата Илия Миланов да запише трети мач с екипа на мъжкия тим.

Две от звездите на домакините - Светльо Тодоров и Дока, също получиха право на отдих и в 57-ата минута бяха заменени от Деян Джерманович и Папа Диуф. Десет минути по-късно Джерманович успя и да се разпише, засичайки с глава центриране на Петър Занев, като по този начин словенецът вкара втория си гол в третия си мач с екипа на „оранжевите”.

До края на срещата събралите се около 500 зрители на градския стадион в Ловеч не видяха кой знае колко интересни ситуации, но пък се насладиха на поредната победа на любимците си, които успяха да наложат волята си, въпреки тежкия терен.

Така Литекс вече има 65 точки в своя актив и продължава да е без загуба в първенството, докато гостите от Сливен записаха 16-о поражение и останаха на последното място в подреждането със 17 точки от 25 изиграни мача.