Калиакра удари Академик в дербито на борещите се за оцеляване (видео+снимки)

Тимът от Каварна се наложи с минималното 1:0 в гостуването си в София

Отборът на Калиакра (Каварна) постигна жизненоважна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с минималното 1:0 в гостуването на един от директните конкуренти за спасение – Академик (София). Срещата се игра на стадион "Славия", а гостуващият тим се добра до попадение в заключителните 15 минути на срещата и по този начин взе глътка въздух, прекъсвайки серията си от осем срещи без победа.

През първата част гостите от Калиакра бяха по-активният тим, но нито един от двата отбора не успя да отбележи попадение. В 24-ата минута дойде и първото по-сериозно положение пред вратата на „студентите”. Тимът от Каварна организира хубава атака, като Станчев бе изведен добре в наказателното поле и овладя топката между двама играчи на Академик, след което обаче се засуети и кълбото бе изчистено от домакините.

Три минути след тази ситуация Николай Петров бе изведен добре в половината на съперника и навлезе в наказателното поле, но пасът му към точката на дузпата бе пресечен. Топката отново се върна в играча на тима от Каварна, но в крайна сметка капитанът на Академик Петков успя да изчисти топката далеч от вратата си.

Малко след като изтече половин час игра на стадион „Славия”, пък дойде и най-добрата възможност за домакините. Кълбото бе центрирано в наказателното поле на Калиакра от корнер, а намиращият се около точката за изпълнение на дузпа Асенов хубаво го насочи с глава към вратата на Господинов, но топката прелетя на сантиметри от гредата. Така Академик и Калиакра се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 53-ата минута Стойко Сакалиев можеше да изведе тима си напред, но подаването към него бе пресечено от вратаря на Калиакра. Малко след като изтече един час игра на стадион „Славия”, дойде най-големият пропуск в срещата. Малинди получи топката в наказателното поле и имаше отлична възможност да направи резултата 1:0, но в крайна сметка не уцели кълбото и не успя да го прати в опразнената врата.

В 70-ата минута Калиакра имаше отлична възможност да поведе, но ударът на Александров бе отразен от Стойчев. Пропуск обаче не направи Станчев в 78-ата минута, когато падна и единственият гол в срещата, който се оказа победен за Калиакра.

До края на мача Академик се опита да достигне до равенството, но хубава възможност за „студентите” пропиля влезлият като резерва Аспарух Василев и по този начин софийският тим си тръгна с наведена глава.

След победата Калиакра е 13-ти с 20 точки. Академик е на 14-ата позиция със същия актив.

Стартови състави:

Академик: Стойчев, Бонфим, Мбемба, Кюмюрджиев, Сакалиев, Димитров, Асенов, Петков (к), Иванов, Малинди, М.Петров

Калиакра: Господинов, Димов, Балтанов, Раденцов, Александров, Н. Петров, Кателиев (к), А. Петров, Станчев, Събев