2. - "А" група
  3. Илиан Илиев се раздели с Берое по най-добрия начин

Илиан Илиев се раздели с Берое по най-добрия начин

Берое спечели с 2:0 срещу Черно море в последния мач на Илиан Илиев начело на тима от Стара Загора

Отборът на Берое постигна победа с 2:0 срещу Черно море в последния мач на Илиан Илиев начело на тима от Стара Загора. Опитният специалист изведе Берое за последен път, след като през новия сезон ще поеме Левски, а до края на настоящия старозагорския отбор ще бъде воден от Ивко Ганчев. Иначе двубоят, който се игра на стадион „Берое”, бе интересен, като домакините имаха по-чистите възможности в мача, реализираха две от положенията си и успяха да грабнат трите точки.

Първата по-интересна ситуация пред една от двете врати дойде в 11-ата минута, когато Димитър Везалов стреля от 21 метра, но топката премина на метър вдясно от вратата на Черно море. Последва и възможност пред Ливраменто, който обаче стреля с глава над вратата. Така се стигна до 18-ата минута, когато Зафиров изведе от ляво Веселин Пенев, той центрира отлично в наказателното поле и Ливраменто прати кълбото от въздуха в долния ляв ъгъл на вратата на появилия се като резерва вратар Пламен Колев.

Авансът на домакините се увеличи на две попадения в 38-ата минута, когато пък бе отсъдена дузпа за Берое заради игра с ръка на бранител на Черно море. Зад топката застана Емил Ангелов и с точно изпълнение реализира за 2:0. До почивката нови голове не паднаха и така след 45 минути игра Берое водеше на Черно море с 2:0.

В началото на второто полувреме нямаше много интересни моменти пред двамата вратари. В 54-ата минута Ангелов се добра до кълбото след центриране в наказателното поле на Черно море и върна топката към границата на вратарското поле, където кълбото бе изчистено от играч на гостите. Последваха минути, в които нямаше много вълнуващи ситуации пред двете врати, а малко след като започна да тече последният четвърт час игра от редовното време на мача, Каядо стреля към Пламен Колев, който улови.

В 85-ата минута Емил Ангелов пробва да отбележи със задна ножица, но кълбото излезе в аут, а малко след това Георги Божанов засече с глава топката след центриране на Тодор Христов, но топката премина над вратата.

В 90-ата минута Тодор Христов пропусна да направи аванса на Берое класически, след като се озова сам срещу Пламен Илиев, но след изстрела на играча на домакините топката срещна лявата греда. В продължението на мача и двата тима имаха по една възможност, като Николов пропиля добро положение за гостите, а Христов не успя да реализира ситуация за домакините.

Така Берое спечели мача с 2:0 и вече има актив от 34 точки и остава на 9-ото място. Черно море е 8-ми с 43 пункта.