2. - "А" група
  3. Черноморец претопи здравите „чукове” в Бургас (снимки+видео)

Черноморец претопи здравите „чукове” в Бургас (снимки+видео)

Тимът на Херо се наложи с минималното 1:0 в доста скучен мач

Черноморец се върна на победния път в А група, след като в миналия кръг завърши при нулево равенство с Ботев Враца. „Акулите” на Димитър Димитров-Херо се наложиха с минималното 1:0 пред около 500 зрители на стадион „Лазур” над Миньор Перник в доста скучен мач, в който интересните положения могат да се преброят на пръстите на едната ръка. Аниси бе героят за бургазлии.

Така с този успех Черноморец вече има същия брой точки колкото останалите два тима в челната тройка – Лудогорец и ЦСКА са с по 25 за момента. Утре ще се изиграе вечното дерби между „червените” и Левски, а в понеделник хитът в А група посреща Монтана.

Отборите не предложиха особено качествен футбол на стадиона в Бургас. Във втората минута пред Асис се откри великолепна възможност да открие резултата. Той навлезе в наказателното поле и шутира, но Чворович се намеси авторитетно и улови. След това положение домакините трудно достигаха до чисти голови ситуации. Гостите от Перник се бяха групирали добре в защита, но в атака не бяха толкова ефективни. Те допускаха елементарни грешки, лесно губеха топката в противниковата половина и стражът на бургазлии Стоян Колев нямаше почти никаква работа за първото полувреме.

Жужу, Асис и Аниси бяха в основата на повечето интересни ситуации, те обаче изпитваха доста трудности в завършващата фаза. В самия край на частта все пак късметът им се усмихна. Асис центрира от левия фланг, в наказателното поле Аниси засече във въздуха, топката се удари в лявата греда и влезе във вратата.

През второто полувреме гостите от Перник заиграха с по-голямо самочувствие и на няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на Колев, но той не допусна изненада и запази мрежата си суха.

Двата тима продължиха да играя в умерено темпо, действията се развиваха впредимно в средата на терена, като от време на време имаше моментни проблясъци, които обаче не доведоха до нищо. Жужу имаше възможност да удвои преднината за своите, но късметът не бе на негова страна. Той шутира силно, топката изписа доста странна траектория и се размина на сантиметри от лявата греда. Чворович просто изгледа летежа на кълбото.

Гостите обаче не се предадоха до последния съдийски сигнал и продължиха с опитите. В самия край на срещата Крум Бибишков засече с глава в пеналта, но пропусна да донесе така жадуваната точка за „чуковете”.