Черноморец подцени Видима и рискува трите точки в Севлиево (видео)

Акулите бяха безобидни срещу застрашените от изпадане възпитаници на Коце Лаптопа

Черноморец постигна трета победа от началото на пролетния дял. „Акулите” биха минимално Видима-Раковски с 1:0 в Севлиево, но най-вече чужденците им разочароваха с представянето. Гол на Яник Боли донесоха поредни три точки за тима на Димитър Димитров-Херо, който през второто полувреме изкара голмайстора Боли, Шаешу и Мелконян. Последният се бе появил веднага след почивката. Видима, който не бе вкарвал в последните си 4 домакинства, не успя да се противопостави по никакъв начин на по-силния си съперник. Севлиевци отново се стягаха пред вратата и лесно опропастиха и малкото им добри шансове.

Успехът остави Черноморец на 4-ото място в класирането, даващо право на участие в Лига Европа. Бургазлии събраха 43 точки, като имат преднина от 5 точки от петия Литекс, който утре гостува на Черно море, и от 7 точки от Славия, който днес победи лидера Лудогорец с 3:2. Видима пък си остана 14-и с 13 точки и пропусна да измести поне временно Ботев (Враца), до които ги делят 2 точки.

Maчът беше изпълнен с брак в действията и на двата отбора. Положения нямаше до 30-ата минута, когато грешка, каквито предимно преобладаваха, позволи на Черноморец да открие резултата. Преслав Йорданов комбинира с Асис в наказателното поле, но последният срещна съпротивата на върналите се защитници и не успя да отправи удар към опразнената врата на Видима. 11 минути по-късно голът бе вече факт. Яник Боли реализира втория си гол за „акулите” през пролетта, след като се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле, образувало се след изпълнение на ъглов удар. Боли отбеляза с глава от вратарското поле, като надскочи всички около него. Малко преди почивката Преслав Йорданов не успя да засече добро центриране на Асис отляво, иначе можеше да простреля Николай Митев от упор. Топката обаче дойде висока, въпреки сериозния ръст на нападателя. Домакините пък пробваха няколко удара от дистанция, но те бяха толкова анемични, че не затрудниха по никакъв начин Стоян Колев.

В началото на второто полувреме старши треньорът на Черноморец Димитър Димитров реши да извади голмайстора Боли, като вместо него пусна арменеца Мелконян. Наставникът на Видима Костадин Ангелов пък включи Хикмет вместо Кожухаров. Най-активният от тима на домакините Чипев се озова на стрелкова позиция в 58-ата минута, но получи съпротивата на защитници и не успя да шутира, а се пльосна в наказателното поле, просейки дузпа. Но реферът не се подведе и не даде такава. При нова атака на домакините отиграване на резервата Хикмет олицетвори най-добре играта им. Нападателят отправи истински сватбарски шут пред наказателното поле и предизвика трагикомични реакции по трибуните. В 72-ата минута Видима пропусна най-добрата си възможност за гол, след като Панов центрира от аутлинията, но затрудни нахлуващия Тафраджийски, който трябваше да фаулира Стоян Колев.

Така двубоят приключи с минимален успех за Черноморец, но играта на гостите остави разочарование у старши треньора Димитър Димитров, който не бе доволен най-вече от чужденците в тима. Видима пък направи грешна стъпка в борбата за оцеляване.