Черноморец победи Сливен с 1:0 пред погледа на Фреди Бобич

Черноморец (Бургас) победи с минималното 1:0 тима на Сливен в контролна среща, играна на стадион „Лазур” в гр. Бургас, предаде кореспондент на Novsport.com. Двубоят бе изгледан от легендата на Щутгарт Фреди Бобич и президента на ОФК Сливен Йордан Лечков.

Черноморец (Бургас) победи с минималното 1:0 тима на Сливен в контролна среща, играна на стадион „Лазур” в гр. Бургас, предаде кореспондент на Novsport.com.

Двубоят бе изгледан от легендата на Щутгарт Фреди Бобич, който гостува на треньора на Черноморец Красимир Балъков и президента на ОФК Сливен Йордан Лечков.

През първата част тимът на Сливен имаше по-добри положения, като с по-сериозни пропуски се отчете Иван Стоянов, който на два пъти бе изведен сам срещу вратаря на Черноморец.

В първия случай Стоянов нахлу от дясно, стреля, но топката беше избита в корнер. Втората опасност пред вратата на домакините дойде в края на полувремето, когато халфът успя да излъже вратаря, но пропусна да отбележи на празна врата.
Нетипично за контролна среща, единоборствата бяха по-груби от необходимото, като жълт картон получи играчът на Черноморец Цонков.

През второто полувреме, отборът на Черноморец излезе преобразен, но пропусна да реализира няколко стопроцентови шанса.
Николай Кръстев пропусна на два пъти да се разпише с глава след центриране от статично положение.
Най-сериозната опасност пред вратата на гостите дойде в 73-ата минута, когато Тондоду, който бе изведен от Божинов сам срещу вратаря, но пропусна.

В 83-ата минута пропуск направи Любомир Божинов.
Голът падна в последната 90-та минута, когато съдията Ахмед Ахмед отсъди спорна дузпа и Малин Петров изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата.

Така проверката приключи 1:0 в полза на Черноморец.

Утре „черноморци” ще направят възстановителна тренировка от 10.30 часа, след което ще почиват до вторник, когато е насрочено първото занимание за новата седмица.