Берое сложи тройка на "студентите" в София

Груби грешки лишиха Академик от точка на "Овча Купел"

Академик направи много грешна стъпка в борбата си за оцеляване. „Студентите“ загубиха с 1:3 у дома от Берое, след като владееха инициативата през първото полувреме, но груби грешки в защитата ги лишиха от поне точка в този мач.

Гостите записаха хубава победа, която ги доближава на три точки от зона Европа.

Мачът започна лежерно, но Академик владееше повече топката и домакините имаха няколко не лоши възможности.

В 24-ата минута напук на по-добрата игра на Академик, Берое поведе с много хубав гол. След корнер Петър Димитров си овладя топката и с удар от воле от границата на наказателното поле и със страхотен и много красив удар под сглобката на вратата разстреля Стойчев.

В 42-ата обаче Академик изравни. След грешка в защитата на Берое, топката попадна в албанеца Енцо Малинди, който също отбеляза много красив гол с удар от границата на пеналта в горния десен ъгъл на Теменлиев.

През втората част защитниците на Академик направиха две поредни грешки, с които предрешиха мача. В 64-ата минута Влади Златинов бе изведен сам срещу Стойчев, мина го и вкара втория гол. В 88-ата пък след нова груба грешка в защитата на Академик. Ромарио получи топката и сам срещу Стойчев успя да го преодолее, след което направи 3:1.

В края „зелените“ пропуснаха да направят и 4:1.

Така ситуацията около Академик остава изключително тежка, след като в последните четири кръга „студентите“ имат мачове с Пирин, Локо (Пловдив), Левски и ЦСКА.