Кръгът във Втора лига: Добруджа, Септември, Монтана и Спартак (Варна) с победи

Вижте всички резултати от кръга

Преслав Йорданов донесе победата и трите точки за Добруджа в изключително драматичен мач от 25-ия кръг на Втора лига в домакинството срещу Черноморец Бургас. С тази победа тимът на Тодор Киселичков събра 40 точки и се изкачи до 5-ото място във временното класиране, където бургазлии са 14-и с 28 точки в актива си.

Мачът в курортен комплекс Албена продължи близо 100 минути и бе съпроводен от много жълти и един червен картон за капитана на гостите. Голмайсторът на Добруджа отбеляза точно попадение в 93-ата минута.

Отново Преслав Йорданов получи идеална възможност да вкара в 31-ата минута. След нарушение срещу Андриан Димитров, Йорданов изпълни пряк свободен удар, но топката срещна стената на защитниците на Черноморец.

След почивката играта продължи в същото темпо. Играчите на Добруджа направиха много пропуски пред вратата на Черноморец. В самия край на мача пред вратата на гостите стана меле, като Преслав Йорданов се оказа най-съобразителен и вкара победния гол.

Лидерите Септември София и Спартак Варна постигнаха победи на нула съответно срещу Бдин Видин и Монтана. Септември стигна до минимална победа с 1:0 над тима от Северозапада, докато „соколите“ победиха Марица в Пловдив с 2:0.