Бдин громи във втората си лятна контрола

Новакът във Втора лига уреди престижен спаринг с участник в ЛК

"Бдин" Видин победи "Дунав" Лом с 4:0 във втората си контролна среща от предсезонната подготовка.

На стадион "Георги Бенковски" във Видин и четирите гола паднаха в рамките на 20 минути във втората половина на първото полувреме.

Владимир Айтов откри резултата в 20-ата минута. Скоро след това Цветомир Тодоров удвои. Той се разписа за втори път десетина минути по-късно.

В 40-а Георги Станимиров също опъна мрежата на ломския тим.

След почивката за бдинци влязоха девет нови футболисти. Преди това "Бдин" победи като гост "Спартак" Плевен с 3:1 в първата си контролна среща от подготовката за новия сезон на Втора футболна лига. Следващата ще е и първа на международно ниво за отбора от Видин.

Днес стана ясно, че Бдин е уредил контрола с Бейтар Йерусалим (Израел), която ще се проведе в сряда (5 юли) на базата Бояна.

Израелският тим е на подготовка в България, а през новия сезон ще представя родината си в Лига на конференциите.

Израелците стартират в европейския турнир на 27 юли с гостуване в Гърция на ПАОК (Солун) в първи двубой от втория квалификационен кръг на надпреварата.

В събота, 8 юли, "Бдин" приема сръбския "Тимок" Зайчар в последната си контрола от лятната подготовка. Тогава ще бъде представен и съставът на видинчани за новия сезон.

Видинчани се завръщат в професионалния футбол на 15 юли. В първия кръг на Втора лига "Бдин" е домакин на "Янтра" Габрово. Мачът е от 18:30 часа.