Юношите се класираха за Евроволей 2023

Националният отбор на България за юноши до 17 години се класира за Европейското първенство 2023. Момчетата на селекционера Андреа Буратини победиха Гърция с 3:0 (25:15, 25:22, 25:18) във втория полуфинал от евроквалификацията в София, който се игра в зала „Левски София“.

С този успех малките „лъвчета“ се класираха за финал, където ще срещнат тима на Финландия. Добрата новина за нашите дойде от изненадата, която финландците поднесоха в турнира. Те се наложиха над Сърбия с 3:2 гейма в първия полуфинал и също се класираха за финалния спор.

Въпреки че участва в турнира, тимът на Финландия е извън официалното класиране на зона
BVA, като ще търси място на Евроволей на втори кръг от квалификациите. Така на практика съставът на България е първи в крайното подреждане, ден преди края на турнира и добива право на директна квота за шампионата на Стария континент U17.

Последният мач от турнира ще бъде само за престиж за родните национали. Финалният двубой България – Финландия е на 22 януари от 20:00 часа.Преди това от 17:30 часа за бронзовите медали ще спорят Гърция и Сърбия.

Това ще бъде втора среща помежду им, след като на старта на турнира нашите надделяха над “суоми“ с 3:0. С най-голям актив за победата на България бе Петьо Иванов със 17 точки ( 1 ас, 3 блока). Канстантин Манолев добави 11 точки. Европейското първенство за мъже под 17 години ще се проведе от 19 до 30 юли в Черна гора.

БФВ изказва своята благодарност към партньорите подкрепящи националните отбори на България за подрастващи: Лидл България, ОББ, Гаритидж парк, Спорт Депо, Dell Technologies, PolyComp, Спорт Тото, Министерство на туризма и Министерство на младежта и спорта.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години