Страхотен Григор е на осминафинал на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Българинът разби Франсис Тиафо

Григор Димитров е на осминафинал на "Уимбълдън", след като разби Франсис Тиафо с 6:2, 6:3, 6:2, спрян вчера заради дъжд и доигран днес. Българинът показа отличен тенис в първите два сета, които спечели съответно с 6:2, 6:3. Прекъсването на двубоя дойде при резултат 2:1 гейма за американеца в третия сет.

Първи сет

Двубоят започна с гейм за българския тенисист, който спечели подаването си с първия си ас в мача. Във втория гейм Тиаго показа, че двубоят няма да бъде никак лек за Григор. Американецът вкара три великолепни сервиса и поведе с 40:0, а секунди по-късно спечели и гейма. В третия Димитров допусна първа двойна грешка, но въпреки това спечели и отново поведе в геймовете с 2:1.

След като Димитров поведе с 3:2 в сета, следващият гейм започна с двойна грешка на Тиафо. След отлично разиграване и страхотен бекхенд Григор взе преднина с 40:15. Следващото разиграване обаче бе в полза на американеца, който спаси брейкбол, а след това направи ас, за да се стигне до равенство. Стигна се до трета възможност за пробив от страна на българина, който този път се възползва и успя да я материализира. В следващия гейм Димитров успя да затвърди пробива с петия си ас от началото на двубоя. Сетът бе затворен в полза на Григор Димитров след втори пореден негов пробив. Първата част на срещата продължи малко повече от 30 минути.

Втори сет

Вторият сет започна в отлично темпо за Димитров. Българинът продължи да доминира и да печели с лекота подаванията си. Григор доведе нещата до 2:1 в своя полза след два поредни аса, с първия от които регистрира скорост от 222 км.ч. Българинът продължи да тормози своя съперник с безкомпромисен първи сервис. В шестия гейм Димитров стигна точка за пробив при 15:40 и съумя да го постигне от първия опит. След смяната на топките при 5:3, Григор реализира ас със страховит удар с 210 км/ч, а след това накара Тиафо да забие топката в мрежата, за да поведе с 30-0. Американецът успя да върне една точка, но след неотразен начален удар, Григор стигна до два сетбола, но след двойна грешка, първият шанс бе пропуснат. След ас по диагонала обаче, Димитров затвори сета при 6:3.

Трети сет

Третият сет стартира със сервис-гейм за американския тенисист. Григор Димитров обаче също спечели безпроблемно подаването с и изравни. Въпреки и трудно Тиафо поведе с 2:1 в сета, а веднага след това в четвъртия гейм на сета двубоят бе прекъснат заради дъжд при резулта 30-0 в полза на българина.

При подновяването на играта Григор взе подаването си, след което получи две възможности да пробие сервиса на Тиафо и реализира втората. Пълният контрол на българина продължи и той безпроблемно затвори сервис гейма си на 15. Тиафо започна да нервничи и дори получи забележка от съдията за поведението си. Григор поведе с 5:2, след като реализира втори пробив на 15 и излезе да сервира за мача. Българинът беше безапелационен на свой начален удар и бързо затвори мача.

Следващият съперник на българина е датчанинът Холгер Руне, преодолял драматично испанеца Алехандро Давидович Фокина с 6:3, 4:6, 3:6, 6:4, 7:6(8)

ОБЗОР: Джокович с летящ старт на "Уимбълдън"(ВИДЕО)