2. Световен футбол
  3. Робен се извини за симулация през първото полувреме

Робен се извини за симулация през първото полувреме

Дузпата в края на мача беше назначена правилно, но през първото полувреме аз се преструвах, призна крилото

Холандското крило Ариен Робен заяви след мача срещу Мексико, че дузпата, отсъдена в полза на „лалетата” в края на двубоя, е била справедлива, но в същото време се извини за това, че е симулирал през първото полувреме.

„Трябва да се извиня. Дузпата в края на мача беше назначена правилно, но в друг епизод, който бе през първото полувреме, аз се преструвах. Не трябваше да го правя, беше глупаво”, призна Робен в интервю за холандските медии.

Мачът от осминафиналите между Холандия и Мексико се проведе във Форталеза и завърши 2:1. Победният гол вкара Клаас Ян-Хунтелаар от дузпа, заработена от Робен в 94-ата минута.