3. Аржентина вкара три на Тринидад и Тобаго, но изпусна дузина чисти положения (ВИДЕО)

Меси, Лавеци и Ди Мария направиха невероятни пропуски пред гола при успеха с 3:0 на стадиона на Ривър Плейт

Аржентина направи купища пропуски, но победи с 3:0 Тринидад и Тобаго в първата от двете си подготвителни контроли преди Световното първенство. Възпитаниците на Алехандро Сабела сериозно полазиха по нервите на 40 000 души на стадион „Монументал” в Буенос Айрес с непривични гафове пред вратата на съперника.

Уго Кампаняро от Интер беше предпочетен пред Сабалета за поста десен защитник, а Лавеци беше титуляр напред, като това остави на пейката Агуеро и Игуаин.

Ди Мария избра да подава от чиста позиция и сбърка, а Меси изпусна воле на празна врата. Последваха нови неточни завършващи удари на Лавеци, Меси, Паласио и Ди Мария.

Тринидадците рядко правеха атаки, но Кенуайн Джоунс на няколко пъти създаде проблеми на „гаучосите”. В тези моменти навременни намеси демонстрираха Кампаняро и Демикелис.

Напречната греда спаси гостите след параболичен изстрел на Федерико Фернандес. Невероятен пропуск беляза края на първата част. Ди Мария заобиколи вратаря и на празна врата избра да подава на Меси, но в последния момент Маршал се върна и изчисти над гредата.

При корнера Ди Мария центрира, а Паласио засече силно с глава, вратарят Филип се намеси кошмарно и два пъти опита да избие, но сякаш биеше шамари на топката и тя влетя зад голлинията за 1:0. Така свърши серията на Тринидад и Тобаго от 313 минути без допуснат гол.

5 минути след почивката Меси щеше да счупи лявата греда от пряк свободен удар, а Масчерано само протегна крак и добута зад голлинията при добавката – 2:0.

В 64-ата минута Масчерано изведе Паласио зад защитата, нападателят на Интер пусна топката покрай излезлия да го пресреща вратар, настигна я със шпагат на аутлинията и чукна назад за Макси Родригес, който нямаше проблем да вкара на празна врата за крайното 3:0.

Скоро след третия гол Паласио изпусна сам срещу вратаря, а 14 минути преди края нападателят напусна терена с травма и е под въпрос за последната контрола преди Мондиала срещу Словения в събота.

На световните финали Аржентина е в група Босна и Херцеговина, Иран и Нигерия.