Сливен удари Пирин у дома и задълбочи кризата при "орлетата" (видео)

"Воеводите" спечелиха с минималното 1:0, след като от пет месеца не бяха усещали вкуса на победата

Отборът на Сливен постигна третата си победа в „А” група от началото на първенството. „Воеводите” победиха гостуващия тим на Пирин Благоевград с 1:0 в мач от 17-ия кръг, след като не бяха усещали вкуса на успеха от 18-и септември 2010 година, когато разгромиха Видима Раковски с 6:1. Единственото попадение на стадион „Хаджи Димитър” отбеляза Георги Хашев в 9-ата минута на срещата.

Домакините владееха инициативата през първата част и създадоха по-опасните положения пред противниковата врата. Футболистите на Пирин пък се отчетоха с няколко контраатаки, при които Крум Бибишков бе извеждан зад защитата на Сливен, но бе в положение на засада.

Срещата започна по чудесен начин за подмладения състав на Димчо Ненов. В осмата минута след отлично развила се атака на "воеводите", топката попадна в Ивайло Петров, който от десетина метра не успя да нанесе хубав удар. Минута по-късно обаче, вратата на гостите бе разпечатана. Хашев  засече прострелно центриране на Димо Бакалов от корнер и откри резултата в полза на сливналии.

В 21-ата минута домакините бяха близо до второ попадение. Ивайло Петров нахлу в наказателното поле на Пирин след като преодоля трима защитници и стреля опасно над напречната греда.

В следващите минути гостите поизравниха играта и опитаха няколко интересни атаки. „Орлетата” разчитаха главно на Крум Бибишков в предни позиции и няколко пъти го извеждаха зад защитата на домакините, но нападателят попадаше в засада.

Десетина минути преди края на първата част Бакалов от състава на Сливен проби опасно в наказателното поле на гостите и отправи силен удар с левия крак, след който топката прелетя на около половин метър над вратата.

Втората част отново започна с напрежение пред вратата на тима от Благоевград.  В 61-ата минута Хашев пропусна да удвои преднината на Сливен. Централният защитник бе останал сам срещу Аршинков, но от около два метра не успя да се разпише за втори път.

Гостите отговориха с опасно центриране на Бибишков, който потърси влезлият през второто полувреме Воденичаров, но в решителния момент стражът на „воеводите” изчисти кълбото и предотврати сигурно попадение.

Благоевградчани опитаха натиск в заключителните минути на срещата, но със самоотвержените си намеси, бранителите на домакините успяха да удържат победата.

След този успех отборът на Сливен все още е в опасната зона, заемайки  14-а позиция с актив от 13 точки. „Орлетата” пък продължават да са на 15-о място с две точки по-малко от днешния си съперник и не са постигали победа в "А" група от 6-ия кръг, когато успяха да надвият Локомотив (София) с 2:1.
Ограничават шествията на агитките само в София

Решението на Столичната община не задължава и останалите общини в страната да възприемат този подход за превенция на вандализма на феновете

Лечков продължава да се заканва на ЦСКА (аудио)

Почетният президент на ОФК Сливен Йордан Лечков отхвърли всякакви информации, че клубът му е пред фалит и посочи ясно основната цел за новото първенство.

БФС натиска ЦСКА да се изплати на Сливен

Българският футболен съюз е заплашил ЦСКА с недопускане до участие в първенството, ако час по-скоро не бъдат изчистени задълженията на клуба към Сливен. На 10 юни на „Армията" е дошло писмо, подписано от изпълнителния директор на футболната ни централа Борислав Попов, с което червените били уведомени за това

ЦСКА и Литекс фаворити за спечелването на титлата през новия сезон

Двата отбора с изравнени шансове, Левски трети

Сливен се готви за бараж

В Сливен са готови за евентуален бараж между Светкавица (Търговище) и Етър (Велико Търново), информира кореспондент на Novsport.com

Лечков пред Novsport.com: Ако ЦСКА не плати до 1 юли, напускам Изпълкома (аудио)

„ЦСКА са пословични с това, че не плащат, което доведе клубове като Ботев /Пловдив/ и Локомотив /Мездра/ до фалит. Те не заслужават лиценз”, каза още вицепрезидентът

Изпълкома реши: Пирин не получи лиценз, засега „Б” група остава разделена на Източна и Западна (видео)

Изпълнителният комитет към БФС, проведе традиционното си заседание, на което бяха взети изключително важни решения за следващия сезон в родния футбол, предаде репортер на Novsport.com

Сливен има задължения от 200 хил. лв. към футболисти и 300 хил. към държавата (аудио)

Нямаме толкова задължения, че да закриваме клуба, обяви почетният президент на ОФК Сливен Йордан Лечков по повод появили се информации за обявяване на настоящия клуб в несъстоятелност и на негово място да се създаде нов, който да започне от окръжната група.

Вижте причините и разбивка на удържаните 1 625 000 лв. от Би Ти Ви (видео)