3. ПЪЛЕН НАПРЕД! Лудогорец удари и шампиона на Полша (ВИДЕО)

ПЪЛЕН НАПРЕД! Лудогорец удари и шампиона на Полша (ВИДЕО)

"Орлите" надвиха Раков с 3:1

Българският футболен шампион Лудогорец надви полския първенец Раков с 3:1 в контролна среща, играна в Турция.

Това е втори пореден успех в зимните проверки на „орлите“ над шампион, след като те започнаха спарингите с 3:0 над Олимпия (Любляна).

Контролата започна вихрено и предложи 3 попадения още преди да изтекат първите 10 игрови минути.

Във втората Лудогорец откри след отлична атака, преминала през Тодор Неделев и Сон, след което Кайо Видал напредна по фланга, а Квадво Дуа засече прострелното центриране, за да направи резултата 1:0.

Той се запази такъв само 3 минути, защото в 5-ата Раков изравни. Бартош Новак изведе Анте Църнац, който преодоля Оливие Вердон и матира вратаря Срджио Падт с изстрел под гредата – 1:1.

След още 3 минути Лудогорец поведе отново. В 8-ата Аднан Ковачевич си вкара ефектен автогол, опитвайки се да изчисти топката с пета – 2:1.

Последваха равностойни минути, без сериозни положения, като в 26-ата удар на Фран Тудор бе спасен от Падт.

В 32-ата минута вратарят на „орлите“ се справи и с изстрел на Бартош Новак, а в 40-ата Лудогорец удари греда.

Бърнард Текпетей намери непокрит в пеналта Фон Витри, чийто шут бе спасен от вратаря, а след това Якуб Пьотровски нацели страничния стълб отблизо при добавката.

Междувременно Кайо Видал пробва два удара от дистанция, но без резултат, за да дойде почивката при 2:1 в полза на Лудогорец.

На почивката в състава на Лудогорец бе извършена тройна смяна като Текпетей, Кайо Видал и вратарят Падт отстъпиха местата си, съответно на Руан Круз, Рик Джонатан и Симон Слуга.

Последният нямаше работа до 68-ата минута, когато трябваше да спасява много хубав шут от границата на наказателното поле на Густав Берген и успя да боксира в корнер.

Междувременно бяха извършени още няколко промени и в двата състава, което доведе до накъсване на играта и

В 80-ата минута Раков също удари греда, тъй като след удар с глава на Петер Барах топката срещна напречния стълб, а малко след това Диниш Алмейда стресна Лудогорец, но получи медицинска помощ и успя да продължи.

За кратко, защото 3 минути преди края той бе заменен. В първата от добавеното време пък резервата Рик Джонатан сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:1.

Така Лудогорец продължи серията си от победи като тя вече включва 7 мача, в това число и 2 контроли.

Следващата проверка на шампионите е във вторник срещу чешкия Теплице.

Раков - Лудогорец 1:3
0:1 Квадво Дуа (2)
1:1 Анте Чърнач (5)
1:2 Андан Ковачевич (8, авт.)
1:3 Рик Джонатан (90+2)

Състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон – 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси – 37. Бърнард Текпетей, 88. Тодор Неделев, 77. Кайо Видал – 9. Квадво Дуа;

Раков: 1. Владан Ковачевич – 4. Стратос Сварнас, 15. Аднан Ковачевич, 25. Богдан Раковицан – 20. Жан Карлос, 30. Владислав Кочергин, 5. Густав Бергрен, 7. Фран Тудор – 77. Марчин Чебула, 27. Бартош Новак – 19. Анте Чърнач;

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия

В Черно море са убедени, че звездата им ще поскъпне

В Черно море са убедени, че цената на Виктор Попов ще скочи в следващите месеци и той ще стане още по-примамлив за чужди клубове през зимния трансферния прозорец

Левски задържа едностранно титуляр, търси отбор на нов

Левски ще задейства важна опция, за да задържи поне за още един сезон Карлос Охене

Великов проговори за раздялата с Хебър

Раздялата на Хебър с Веселин Великов бе малко неочаквана, защото дойде след равенството 0:0 в гостуването на Локомотив в София