Берое надигра Монтана в калта на "Огоста" - 1:0

"Зелените" се класираха за осминафинала за Купата на България

Берое победи като гост Монтана с минималното 1:0 и се класира за осминафинала на турнира за Купата на България "Форд Мото Пфое". Срещата се игра на много тежкия терен на стадион "Огоста", който бе наводнен заради излялия се вчера в Монтана проливен дъжд. Старозароският тим успя да се приспособи по-добре на тежкия терен на стадион "Огоста" и в крайна сметка воденият от Илиян Илиев ликуваше след гола на Дончо Атанасов в 65-ата минута. Така в неделя Берое ще се изправи срещу Локомотив (Мездра) в осминафинална среща от турнира за Купата на България.

Първата възможност в срещата се откри пред вратата на Монтана, но Писаров не успя да стигне далечния пас. В 13-ата минута Атанас Чепилов бе изведен очи в очи с вратаря на Берое Скорчев, но топката се спря в една локва и притичалият Тодоров изби. До края на полувремето около 300-те зрители на стадиона видяха повече битка от колкото футбол.

Второто полувреме отново започна с уникална възможност за гол на домакините. Чепилов отново бе изведен очи в очи със Скорчев, но преотстъпеният от Динамо (Киев) не успя да преодолее вратаря, който улови топката. В 64-ата минута Георги Андонов изведе Дончо Атанасов, но коженото кълбо за пореден път се спря в една от локвите на терена.

В 65-ата минута гостите от Стара Загора успяха да поведат в резултата. Играч на „зелените” центрира от фаул, а топката попадна в краката на Дончо Атанасов. Последният стреля силно от границата на полето и прати кълбото в долния десен ъгъл на Георгиев – 0:1. След попадението беройци владееха инициативата, а тежкият терен не позволи на домакините да упражнят сериозен натиск към вратата на Скорчев.

В крайна сметка Берое успя да излъже Монтана с 1:0 и в неделя от 13:00 часа ще гостува на Локомотив (Мездра) в осминафинална среща от турнира за Купата на България „Форд Мото Пфое”.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...