Берое и Монтана стартираха участието си в "Албена Къп 2010" със зрелищно реми

Срещата завърши 1:1, а монтанчани изпуснаха дузпа

Отборите на Берое и Монтана не успяха да се победят в първия си мач от група „B” на турнира „Албена Къп 2010”. Срещата, която се игра на стадион „Албена 1” в морското градче, завърши наравно 1:1. Домакините откриха резултата чрез Генчев, в последните секунди на първата част Мичев изравни. През второто полувреме и двата отбора направиха всичко възможно, за да стигнат до трите точки на разкаляния терен, като монтанчани изпуснаха дузпа, а удар на Слави Жеков срещна гредата.

Играчите на Берое по-бързо се приспособиха към замръзналия терен и в 11-ата минута след центриране от корнер, Станислав Бачев стреля от воле, но топката срещна напречната греда, а след това тупна пред голлинията. Десетина минути по-късно Владимир Мичев се опита да отбележи директно от ъглов удар, но коженото кълбо срещна близката греда.

В 35-ата минута „зелените” излязоха напред в резултата, след като Тихомир Трифонов направи нелепа грешка, като позволи на Диан Генчев да го надбяга и след това с елегантен финт да преодолее Георгиев. В първата минута на продължението на първата част обаче играчите на Монтана успяха да изравнят. Фиданин напредна по лявото крило и центрира към Владимир Мичев, който от 15-ина метра разстреля Пейков – 1:1.

Още в началото на второто полувреме воденият от Атанас Джамбазки тим получи правото да изпълни дузпа. Миро Иванов нахлу в наказателното поле на Берое, Здравко Илиев го фаулира и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Димитър Илиев, но изстрелът му мина над напречната греда.

В 71-ата минута Дончо Атанасов напредна по лявото крило и центрира към Слави Жеков, който преодоля вратаря на Монтана и насочи топката в опразнената врата, но притичал бранител на северозападния тим изби в гредата. Десетина минути по-късно Миро Иванов стреля от пряк свободен удар, но топката попада в ръцете на Пейков.

Така след вчерашното равенство между младежкия национален отбор на България и Калиакра, и четирите отбора в група "B" имат по 1 точка след първите си мачове.

Берое – Монтана 1:1

1:0 Генчев (34’)
1:1 Мичев (45’)

Берое: Пейков, И. Иванов, Ковачев, З. Илиев, Бачев, Канев, Генчев, Танев, Чергев, Писаров, Атанасов (Жеков, Тодоров, Минчев, Апостолов, Станков, Рачев, Динков, Енчев)

Монтана: В. Георгиев, Бойчев, Трифонов, Г. Иванов, Фиданин, Д. Илиев, Мечев, М. Петров, Мичев, Чипилов, Едуардо (М. Иванов, Таскович, Димитров, Хикмет)

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...