Равенство между Локо Мездра и Локомотив Пловдив 1:1

Отборите на Локомотив Мездра и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1:1 в среща от 27-ия кръг на „А” група. Двубоят бе изключително интересен, след като и двата тима предложиха приятен за окото футбол. Резултатът бе открит в 54-ата минута, когато Даксон отбеляза. В 82-ата минута Бамба изравни.

Отборите на Локомотив Мездра и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1:1 в среща от 27-ия кръг на „А” група. Двубоят бе изключително интересен, след като и двата тима предложиха приятен за окото футбол. Резултатът бе открит в 54-ата минута, когато Даксон отбеляза. В 82-ата минута Бамба изравни.

Срещата започна много добре за домакините, които можеха да открият резултата в първите минути, но пропуски на Бамба и Каранейчев не позволиха това да се случи. В 15-ата минута Тодоров центрира от корнер, но първо Страти Илиев, а след това и Рачка не успяха да засекат топката. В 21-ата минута Даксон успя да пробие по лявото крило и центрира опасно, но Писаров се размина с кълбото. Отново Даксон в 24-ата минута стреля опасно от около 25 метра, а кълбото мина на сантиметри от гредата. В 33-ата минута Пажин с далечен пас намери Каранейчев, той чукна топката с глава към Георгиев, който стреля с глава и не успя да прати топката в мрежата. До края на първата част не се случи нищо интересно и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Втората част започна много по-интересно. Двата тима започна да организират по-опасни атаки и логично се стигна до гол. В 54-ата минута Даксон стреля от фаул на около 27 метра, Левашки изпусна топката, а Далибашич от 2 метра я прати в мрежата. В 61-ата минута кълбото бе пратено в малкия пеналт към Каранейчев, но той не успя да се възползва от ситуацията и пропусна. В 74-ата минута Лоттас центрира, а Пажин овладя кълбото и разтресе гредата на вратата на Локо Пловдив. В 82-ата минута Локомотив Мездра успя да изравни резултата. Фаусто центрира, кълбото попадна в Бамба, който разстреля Акалски. До края на срещата играчите на Локо Мездра можеха да отбележат още попадения, но Бамба и Мирчев пропуснаха от удобни възможности.

След тази среща тимът на Локомотив Мездра се намира на 10-то място с актив от 31 точки, докато Локо Пловдив е на 6-ата позиция с актив от 37 точки.