Локо Пловдив надви третия в Полша (ВИДЕО)

"Смърфовете" записаха първия си летен успех в контролите, побеждавайки Легия Варшава с 2:1

Отборът на Локомотив Пловдив постигна първа победа в контролите си на австрийска земя след като надделя с 2:1 над завършилия на трето място в Полша през изминалия сезон Легия Варшава. До този момент момчетата на Емил Велев допуснаха три поражения от три срещи по време на подготвителния си лагер в Австрия.

Ели Маркес откри резултата за „смърфовете” в 40-ата минута, след като бе изведен по чудесен начин от Даксон да Силва. В 59-ата минута обаче Косецки се възползва от нелепа грешка на появилия се през втората част страж на Локомотив Жилбер Баия и изравни. Успехът на пловдивчани донесе Христо Спасов, разписвайки се в 74-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Валери Георгиев.

Срещата протече равностойно като и двата отбора имаха своите шансове, но по-съсредоточени пред гола се оказаха футболистите на Емил Велев.

В 63-ата минута Йордан Тодоров получи директен червен картон за грубо влизане в краката на съперников играч, но приятелския характер на срещата позволи на настаника на „железничарите” да го замени с Илиян Йорданов.

Това е общо шеста лятна проверка за „смърфовете”, които до този момент записаха четири загуби (от Теута - 1:3, от Стяуа 0:4, от Зестафони 2:3 и от Клуж 1:4), едно равенство (с Ягодина - 0:0) и една победа в днешния двубой.

Състав на Локомотив: Господинов (46’ Баия), Родригес (28’ Маркес), Саламастракис (63’ Котев), Христозов (6’ В.Георгиев), Венков, Д. Георгиев, Даксон (63’ Тимонов), Тодоров (63’ Йорданов),Сержиньо (76’ Маламов), Лазаров, Тасио (63' Спасов)

Официално: Локомотив (Пловдив) привлече Данило Полонский от Пирин