Двама защитници и уругваец засилиха Локо Пд към Европа, а Сливен към „Б” група (ВИДЕО)

"Смърфовете" отвяха "воеводите" на "Лаута"

Локомотив (Пд) се наложи без никакви проблеми над опашкаря Сливен с класическото 3:0 и се изкачи на третото място в класирането. Пред 3000 зрители на стадиона в парк „Лаута” пловдивските железничари постигнаха втора лесна победа през пролетта и събраха 33 точки в своя актив, с 1 пред ЦСКА и с две пред Локомотив (Сф), които имат мач по-малко. Защитници бяха автори на две от попаденията. Кавдански и Юнес Бенжелюн се разписаха в 18-ата и 63-ата минути, а между техните голове вкара Раймонди в 38-ата минута.

„Смърфовете” доминираха почти през цялото време и напълно заслужено постигнаха втори успех от три мача след паузата в шампионата. Сливен се отчете с един сериозен пропуск и си тръгва за града на 100-те войводи с наведена глава.

Мачът започна скучно и в първите десетина минути нямаше нито една атака към вратите. Чак в 17-ата минута Бариентос имаше възможност да открие резултата в полза на домакините, но на два пъти не успя да намери целта.

Минута по-късно обаче „смърфовете” взривиха зрителите по трибуните, които на око бяха около 3000. Кавдански вкара на добавка с глава, след като ударът на Раймонди бе избит от Караманов.

Сливен отговори с далечен удар на Каранейчев, който затрудни Лучини, но нищо повече. Домакините натиснаха. Бариентос отново пропусна преди резултатът да бъде удвоен. Малко случайно топката попадна у Раймонди след атака по десния фланг, в основата на която беше Здравко Лазаров, и без особени проблеми уругваецът прати топката в мрежата в 38-ата минута.

До почивката Сливен се опита да върне поне единия гол пасив и да запази шансове за втората част. Бакалов стреля над вратата в 42-ата минута, а минута преди края Хашев не успя да порази опразнената врата на Локо Пд.

Пет минути след подновяването на играта Раймонди направи страхотен пропуск, след като останал сам срещу вратаря стреля прекалено слабо, макар че беше на 2 метра от него, и Караманов успя да улови.

Все пак резултатът набъбна до 3:0 в 63-ата минута след второ попадение на защитник. Този път Юнес Бенжелюн записа името си сред голмайсторите.

До края резервата Огунсото и капитанът Лазаров стреляха над вратата на гостите и класическият резултат се запази. Хашев от състава на Сливен пък получи втори жълт картон в последните минути и бе отстранен.

Така Локо Пд постигна убедителна победа и засега успешно върви към целта – място, даващо право на участие в евротурнирите. Сливен пък остана под чертата. „Воеводите” са 14-и с 13 точки, с 3 по-малко от Калиакра. Тимът от Каварна дори е с мач по-малко.
Официално: Локомотив (Пловдив) привлече Данило Полонский от Пирин