2. - Лига Европа
  3. Вердер би само с 1:0 и запази интригата за реванша

Вердер би само с 1:0 и запази интригата за реванша

Вердер (Бремен) победи с минималното 1:0 Сент Етиен в първа осминафинална среща от турнира за Купата на УЕФА. След като на четвъртфинала германците отстраниха фаворита за спечелването на надпреварата Милан, днес те направиха важна крачка към достигането на полуфиналите. През първата част гостите така и не можаха сериозно да застрашат вратата на Вердер, но през второто полувреме на няколко пъти бяха близо до изравняването на резултата.

Вердер (Бремен) победи с минималното 1:0 Сент Етиен в първа осминафинална среща от турнира за Купата на УЕФА. След като на четвъртфинала германците отстраниха фаворита за спечелването на надпреварата Милан, днес те направиха важна крачка към достигането на полуфиналите. През първата част гостите така и не можаха сериозно да застрашат вратата на Вердер, но през второто полувреме на няколко пъти бяха близо до изравняването на резултата.

В 4-ата минута Фрингс изведе Алмейда очи в очи със стража на гостите, португалецът се опита елегантно да го прехвърли, но Жано със сетни усилия изби в корнер. В 16-ата минута Диего проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, но ударът на Алмейда с глава мина над вратата.

В 20-ата минута тоталният натиск на домакините даде резултат и те отбелязаха гол във вратата на Сент Етиен. Диего нахлу в наказателното поле, обграден от двама защитници хитро върна топката назад към Налдо, който от границата на полето разстреля Жано и хвърли в екстаз зрителите на стадиона. Осем минути по-късно Алмейда получи удобна топката в малкия пеналт, стреля с едно докосване, но вратарят на французите акробатично парира удара му.

В 34-ата минута след продължителна акция на Вердер Диего пусна топката вдясно към Фригс, който стреля от движение, а Сал изби ударът му от голлинията. При добавката бразилецът Диего стреля от 20-ина метра, но Жано бе на мястото си и изби в корнер.

Чак в 38-ата минута гостите от Сент Етиен чрез Хауткор сътвориха първата си по-сериозна опасност пред вратата на „зелено-белите”, но ударът му мина на сантиметри покрай десния стълб. Две минути по-късно Машадо стреля опасно от фаул на 30-ина метра, но Вийзе внимаваше и изби влизащата в долния ляв ъгъл топка.

Гостите започнаха по-добре втората част и още в 48-ата минута имаха претенции за дузпа, но реферът Хауге даде знак играта да продължи. Минута по-късно Дернис получи топката в наказателното поле, но ударът му попадна право в тялото на Вийзе. В 66-ата минута Пизаро овладя топката малко пред границата на полето и стреля силно, но Жано изби ударът му. В ответната атака гостите организираха бърза контраатака, но Машадо не успя да нанесе точен завършващ удар.

В 70-ата минута Диего изпълни по превъзходен начин пряк свободен удар на около 27 метра, но топката се удари във външната страна на мрежата. Четири минути по-късно Дернис се озова сам срещу Вийзе, но вратарят изби. Маралес овладя отбитата топката, но ударът му бе много неточен. В 77-ата минута Пизаро стреля в тялото на френски защитник, а Розенберг от 6 метра не можа да засече топката във вратата. Три минути след това Бауман стреля с глава над вратата.

В заключителните минути домакините можеха да вкарат втори гол, но ударите на Пизаро и Налдо не успяха да поразят целта. Така двата отбора оставиха интригата жива за реванша след седмица в Сент Етиен.

Вердер (Бремен) - Сент Етиен 1:0
1:0 Налдо 20’

Вердер: Вийзе, Бьониш, Бауман, Налдо, Пасанен, Циолис, Фрингс, Йенсен (13’ Хънт), Диего, Пизаро, Алмейда (59‘ Розенберг);

Сент Етиен: Жано, Дабо (46’ Матуиди), Сал, Беналуан, Вараулт, Саге, Машадо (72' Ривиер), Миралас, Дернис (81' Пайе), Гоми, Хауткор;

Жълти картони: Бауман (Вердер); Сал, Дабо, Беналуан (Сент Етиен)

Рефер: Тере Хауге

Стадион: „Везерщадион”, Бремен

Повече снимки от мача може да видите ТУК

Видео от мача може да видите ТУК

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем