Суарез с решителен гол за Аякс срещу Жилина

Аякс-Жилина 1:0 Купата на Уефа

Аякс победи Жилина много трудно с 1:0 въпреки че имаше много шансове да направи победата си по-убедителна.В герой на мача се превърна Суарез, който отбеляза победното попадение в самият край на първото полувреме.На почивката Ван Бастен направи смяна, като пусна Бакърчиоглу на недобре представилият се през първата част Сим де Йонг, като турчина не блесна особенно освен с два,три добри паса.През целият мач Аякс диктуваше играта,а футболистите на Жилина дори при 1:0 нямаха намерение да изравняват резултата,а продължиха в същият си стил на игра глуха защита и напред каквото стане.Словажите имаха някое друго положение, но Вермеер се справи блестящо.Към 72-ата минута Хунтелаар, който отново бе незабележим в срещата уцели с глава лявата греда на вратаря на Жилина, а в самият край на мача Луис Суарез бе на изгодна позиция след като финтира защитник на Жилина в наказателното им поле, стреля с левият крак, топката срещна горната греда топна зад гоолинията и влезе отново на игрището, като съдията отмени чист гол на уругваеца.В другият мач от група " Ф" Славия Прага загуби у дома от Астън Вила с 1:0, с което заема първата позиция в групата с 6 точки, следван от Хамбургер и Аякс с по три.Неделя Аякс е домакин на Спарта Ротердам в мач от поредният кръг на Ередивизи.

Де Роси: Леверкузен бе по-добър от Рома