3. Лацио открадна точка срещу Милан на Сан Сиро (видео)

Лацио открадна точка срещу Милан на Сан Сиро (видео)

Две греди и изчистена топка от голлинията попречиха на "росонерите" да спечелят срещата, завършила наравно 0:0

Отборите на Милан и Лацио не можаха да се победят в мач от 23-ия кръг на Серия „А”, завършвайки наравно 0:0. Домакините от Милано обаче трябва повече да съжаляват за изпуснатите две точки, тъй като в значителна част от срещата надиграваха своя съперник. Гредите на два пъти спасиха „римските орли”, а веднъж топката бе изчистена от голлинията на вратата, пазена от Фернандо Муслера.

През първата част нямаше много чисти положения и за двата отбора. Кристиан Ледесма от състава на гостите обаче пръв застраши противниковата врата, но далечният му удар премина встрани от целта.

Впоследствие „росонерите” поеха инициативата и можеха да открият резултата, ако не бяха пропуските от добри позиции на Масимо Одо и Златан Ибрахимович.
Най-добрата възможност пред домакините се откри в 34-ата минута, когато Емануелсон бе изведен по чудесен начин от Ибрахимович, но последвалият удар бе твърде неточен.
„Росонерите” започнаха активно второто полувреме и още в началните минути създадоха няколко много опасни положения. Удар на Ибрахимович в 50-ата минута удари последователно и двете греди на вратата на Лацио, но за нещастие на нападателя, излезе извън целта.
В следващите минути Фламини и отново Ибрахимович отправиха удари към Муслера, но и двамата бяха неточни.
В 70-ата минута, след удар на Робиньо се наложи Джузепе Биава да чисти топката от голлинията, като по този начин предотврати сигурно попадение.
В заключителните минути на мача, влезлият през втората част Антонио Касано, също пробва своя шанс, но без успех.
Така след нулевото равенство, отборът на Милан запазва лидерската си позиция в класирането на Серия „А” с 48 точки, докато Лацио остава на трето място със седем по-малко.
Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)