3. Волфсбург обърна Шалке с два гола на Графите

Волфсбург обърна Шалке с два гола на Графите

Шампионът на Германия Волфсбург нанесе сериозен удар по шампионските амбиции на Шалке и бившия си треньор Феликс Магат. "Вълците" постигнаха пълен обрат за 2:1 при домакинството си на Шалке от 23-ия кръг на немската първа Бундеслига и сложиха край на серията си от 4 поредни загуби у дома. Гостите от Гелзенкирхен водеха с 1:0 след първите 45 минути, но през втората част Волфсбург сътвори пълен обрат с две попадения на голмайстора на Бундеслигата от миналия сезон - Графите.

Срещата започна равностойно и след няколко опасни атаки към двете врати се стигна до 30-ата минута, когато Шалке успя да излезе напред в резултата. Кевин Курани засече с глава центриране на Ракитич отляво и с премерен удар матира стража на домакините за 0:1. Волфсбург натисна до края на полувремето в търсене на изравнителен гол, но не успя да стигне до такъв, след като удар на Гентнер бе спасен от Нойер, а два изстрела на Един Дзеко профучаха встрани от целта.

През втората част "вълците" увеличиха оборотите и натикаха отбора на Шалке в собствената му половина. В 58-ата минута домакините бяха много близо до изравнителен гол, но този път късметът бе против тях. Първо удар с глава на Дзеко срещна напречната греда, а при добавката Графите нямаше късмет и също нацели горната греда на вратата, пазена от Нойер. Малко по-късно пък Кевин Курани пропусна да вкара втория си гол в мача, след като стреля слабо с глава на опразнена врата и притичал бранител на домакините успя да избие от голлинията.

Натискът на Волфсбург се увеличи и "вълците" логично стигнаха до изравнителен гол. В 71-ата минута Мисимович центрира от пряк свободен удар на главата на Графите, който от няколко метра вкара за 1:1. Само 5 минути по-късно бразилецът вкара нов гол и направи пълен обрат. Страхотна контраатака на домакините стигна до Шафер по лявото крило, който пусна хитър пас по земя към Графите, а голмайсторът на Волфсбург с едно докосване заби топката в мрежата на Нойер за крайното 2:1.

Така с тази победа шампионът Волфсбург остана на незавидното 12-о място с 28 точки в актива си. Шалке пък пропусна да се възползва от грешните стъпки на лидерите Байер и Байерн, и остана на трета позиция с 45 точки, на 4 зад първите два отбора в класирането.