3. Вердер удари Хамбургер (видео)

Вердер удари Хамбургер (видео)

С гол на Уго Алмейда пет минути преди края "бременските музиканти" взеха ценния успех

Вердер Бремен сложи край на негативната серия от три мача без победа. „Бременските музиканти” стигнаха до успеха 3:2 срещу гостуващия Хамбургер в 85-ата минута, когато Уго Алмейда с втория си гол в мача донесе втора победа на тима си в Бундеслигата.

Вердер излезе напред в резултата в 25-ата минута, когато Ги Демел си отбеляза автогол. Само две минути по-късно Уго Алмейда покачи аванса на „бременските музиканти”, след като засече с глава центриране на Аарън Хънт от статично положение.

През втората част обаче Хамбургер съумя да изравни резултата. Първо в 59-ата минута Рууд ван Нистелрой се разписа красиво с пета, като асистенцията бе на резервата Джонатан Питройпа от статично положение. Само четири минути по-късно и Питройпа влезе в ролята на голмайстор. С хубав удар по диагонала той прати кълбото в горния ляв ъгъл на Вийзе.

Домакините заслужено стигнаха до крайната победа пет минути преди края, когато Уго Алмейда не остави шансове на Рост с шут от фронтална позиция в наказателното поле в горния ляв ъгъл на стража. Решителното подаване пък бе на Уесли.

След този мач Вердер заема 11-ото място във временното класиране с актив от 7 точки, на 2 от опасната зона. Хамбургер пък вече е 7-и с 8 точки.