3. Вердер се намеси в битката за Шампионска лига

Вердер се намеси в битката за Шампионска лига

"Бременските музиканти" съсипаха шампиона Волфсбург с 4:2 като гост

Вердер (Бремен) победи с 4:2 като гост Волфсбург и „бременските музиканти” показаха, че до последно ще се борят за място в Шампионската лига през следващия сезон.

30 000 зрители на „Фолксваген Арена” станаха свидетели на изключителен голов спектакъл, който обаче завърши в полза на гостите от Бремен.

Шампионите записаха пореден слаб мач и през следващия сезон тимът ще пропусне евротурнирите. Вердер пък вече е в тройката, само три кръга преди края на Бундеслигата.

В началото на срещата от 31-ия кръг на немския шампионат гостите от Бремен доминираха, но Марин и Йозил не бяха точни. След 18 минути игра обаче резултатът бе открит в полза на домакините. Дзеко се възползва от пас на Мисимович и вкара 20-ия си гол от началото на сезона.

След 20 минути обаче главният съдия отсъди дузпа в полза на „бременските музиканти”. Зад топката застана Фрингс и не сгреши за 1:1. Отговорът на Волфсбург бе светкавичен.

В 40-ата минута Графите завърши завърши атака на Дзеко и Мисимович за 2:1. Така полувремето завърши при този резултат.

5 минути след подновяването на играта Вердер се върна в мача. Фритз центрира отлично и голмайсторът на Томас Шааф Писаро с глава реализира за 2:2 – 30 000 на „Фолксваген Арена” замлъкнаха.

Гостите продължиха да доминират. След пропуски на Марин и Хунт логичното се случи – 3:2 за Вердер след втори гол на Фрингс в 63-ата минута. Малко по-късно сред голмайсторите се записа и резервата Алмейда, появил се в игра на мястото на Марин в 58-ата минута.

Йозил даде поредния си блестящ пас, а португалският нападател не сгреши за 4:2 – „вълците” бяха в истински шок. Въпреки това играчите на Лоренц-Гюнтер Костнер се опитаха да променян статуквото, но Мисимович и Графите не бяха точни.

До края на двубоя имаше още няколко изгодни положения за гол и пред двете врати, но ново попадение не падна – Волфсбург – Вердер 2:4.

След загубата Волфсбург остават на 8-а позиция с 46 точки, а Вердер има 54 точки, колкото третият в подреждането Леверкузен.