3. Вердер оцеля в голов трилър срещу Нюрнберг – 4:2

Вердер оцеля в голов трилър срещу Нюрнберг – 4:2

Със спечелените 3 точки Вердер зае 5-то място в Бундеслигата

Отборите на Вердер (Бремен) и Нюрнберг сътвориха истински голов трилър на „Везерщадион” в Бремен. Мачът бе част от програмата на 28-и кръг на немската Първа Бундеслига. Двата отбора си отбелязаха общо 6 гола, а мачът приключи 4:2 в полза на домакините от Вердер.

Шестте попадения бяха разпределени по равно – по три през двете полувремена. Първи до гол стигнаха домакините от Бремен. Разписа се немският национал Мертезакер още 1-та минута. Отново той удвои преднината за своя отбор в 20-та минута. Катастрофата за Нюрнберг бе пълна през първото полувреме, защото Вердер направи преднината си класическа. Голмайстор бе Боровски в 36-та минута.

Второто полувреме започна отлично за гостите. Те върнаха едно попадение още в 47-та минута чрез Франц. Нюрнберг продължи да търси по-добрата си съдба в мача и в 63-та минута бе отсъдена дузпа във вреда на Вердер. Зад топката застана Чупо – Мотинг, който бе безпогрешен – 2:3 за домакините. За да бъде драмата пълна в 82-та минута с червен картон бе изгонен капитанът на Вердер Фрингс. Нюрнберг не успя да се възползва от численото си превъзходство и дори допусна ново попадение. За крайното 4:2 в полза на домакините от Бремен точен бе Фриц в края на мача.

Със спечелените 3 точки Вердер зае 5-то място във временното класиране на Бундеслигата с 48 точки и мач повече от 6-ия Хамбургер. Нюрнберг остава 15 с 25 точки, на 2 от зоната на изпадащите.