3. Вердер не даде шанс на приятната изненада Аугсбург за Купата

Вердер не даде шанс на приятната изненада Аугсбург за Купата

Вердер продължава към десетия си финал за Купата

Вердер Бремен се класира на десетия финал за Купата на Германия в историята си. Бременските „музиканти” отстраниха приятната изненада в тазгодишния турнир Аугсбург и ще защитават титлата си от миналата година на 15 май.

Домакините победиха втородивизионния тим, който до този момент на свой ред успа да изхвърли два елитни тима от надпреварата (Фрайбург и Кьолн), с резултат 2:0. Попаденията за Вердер отбелязаха двете основни действащи лица в нападението на „музикантите” Марко Марин в 30-ата и Клаудио Писаро в 84-ата минута. Гостите, които по всяка вероятност от следващия сезон ще заиграят в първа Бундеслига, имаха своите възможности да направят живота на своите опоненти тежък.

Изживяващият втора младост нападател на Аугсбург Михаел Турк на няколко пъти бе изключително близо до това да порази вратата на Тим Вийзе, но така и не намери целта.
След продължителен натиск Вердер успя да открие резултата след половин час игра. Атакуващият халф комбинира с Йозил пред пеналта на гостите. След бързо двойно подаване топката попадна отново в Марин, който залъга Де Рьок и стреля в далечния ъгъл на Симон Йенч. Швабите реагираха почти мигновено, когато в 42-ата минута най-доброто положение за Аугсбург пропусна Турк. 33-годишният таран бе изведен сам срещу Вийзе. От наказателното поле с диагонален изстрел той прати топката покрай стража, но кълбото попадна в страничната греда и отскочи на сантиметри пред гол линията.
След почивката играта доби по-равностоен облик, а Турк бе близо до отбелязването на изравнителен гол. След добър пас покрай Вийзе нападателят просто трябваше да вкара топката в опразнената врата. Той обаче стреля над рамката. Въпреки всичко дори и да се бе разписал, голът щеше да бъде отменен заради засада на негов съекипник. Съмненията за крайния изход на двубоя се запазиха до 84-ата минута, когато Писаро оформи крайното 2:0. Торстен Фрингс изпълни бързо фаул в средата на терена. Той видя непокрития Писаро по лявото крило и бързо насочи топката към наказателното поле. Оттам перуанският таран стреля в далечния ъгъл на Йенч. Вратарят преудсети правилно посоката на удара, но малко не му достигна да опази вратата си.

Вердер ще играе десети финал за Купата на Германия в историята си. Миналата година „музикантите” победиха Байер Леверкузен с 1:0 и спечелиха шестата си титла. Тази година съперникът им ще бъде излъчен в мегабитката между Шалке и Байерн.