3. Слабият Волфсбург едва издрапа равен от Кьолн (видео)

Слабият Волфсбург едва издрапа равен от Кьолн (видео)

Козлите превъзхождаха своя опонент, но не успяха да победят

Отборите на Кьолн и Волфсбург завършиха наравно 1:1 в последен двубой от 14-ия кръг на Бундеслигата. "Козлите" могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като бяха по-добрият състав през всичките 90 минути, но къден гол на бразилеца Сичеро ги лиши от трите точки.

Срещата започна с превес на домакините, които търсеха попадението още от първата минута. С пропуск обаче се отчете Миливое Новакович, докато два далечни изстрела на Петит бяха отразени от Диего Беналио.

Малко по-късно пък отново стражът на "вълците" трябваше да се намесва след добър удар на Матушик. За гостите пък най-активно в предни позиции действаше Графите, който в 26-та минута получи отлична възможност за гол, но шутът му бе блокиран. Натискът на "козлите" продължи да се усилва, като до края на полувремето Лукас Подолски също пропусна на два пъти да открие резултата.

Втората част започна отлично за домакините, които успяха да открият резултата с гол на Миливое Новакович. Бившият нападател на Литекс прати топката в мрежата, след като тя бе отбита в краката му от Беналио след силен удар на Петит от фаул. Дори след това попадение Кьолн продължи да бъде по-активният отбор на терена, докато Волфсбург поглеждаше рядко към вратата на Мондрагон.

Така се стигна до 81-та минута, когато след още няколко пропуска домакините получиха гол в собствената си врата. Точен бе румънецът Сичеро, който се разписа със страхотен шут след лошо изчистена топка от Жеромел. До края на срещата момчетата на Франк Шефер така и не успяха да върнат аванса си и в крайна сметка двубоят завърши при резултат 1:1.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)