3. Щутгарт остана близо до зона "Лига Европа"

Щутгарт остана близо до зона "Лига Европа"

Отборът на Кристиан Грос обърна Борусия (М) на своя "Мерцедес-Бенц Арена"

Щутгарт спечели трета поредна победа в Бундеслигата, след като в мач от 29-ия кръг се наложи с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах), обръщайки гостуващия тим на „Мерцедес-Бенц Арена”. Отборът на Кристиан Грос остана на 4 точки от петото място, даващо право на участие в евротурнирите пет кръга преди края.

Марко Ройс даде преднина за „малката” Борусия в 33-ата минута след подаване на Торбен Маркс. До полувремето Чиприан Марика и Роберто Хилберт бяха близо до изравняването, но резултатът се запази.

Щутгарт очаквано стигна до изравнителен гол в 66-ата минута. Марика вкара за 1:1, като асистенцията бе на Здравко Кузманович.

Късен гол на сърбина Кузманович донесе трите точки за домакините. В 83-ата минута той не остави шансове на Логан Байли след подаване на Матио Делпие.

Така Щутгарт остана на 7-ото място в класирането с актив 44 точки, с 4 по-малко от петия Вердер, който загуби дербито с Борусия (Дортмунд) с 1:2. Мьонхенгладбах запази 12-ата си позиция с 34 точки, с 9 повече от 16-ия Фрайбург и зоната на изпадащите.